şükela:  tümü | bugün
  • darktower'in agzima dolamayi becerdigi, pek te hayali olmadigindan $uphelendigim bir ki$ilik. gunluk kullanimda, sevilen ki$ilere hitap etmek, hitap ederken $a$irtmak icin birebir. di mi ismail abi ?
  • beşiktaşta balık pazarının oralarda genelde öğrencilerin gittiği az yemek isteyebileceğiniz lokantanın sahibi abimiz...
  • sistem odamizin yeni sorumlusu iyi kendi halinde fazla beyinli olesine bir insan. ahmet abi var hic sormayin.
  • bolu'da ismailin yeri denen üstün yerin sahibi..aşmış ızgara et ve dağ çileğiyle mütiş bi tatlı yaptıran amca
  • bugün itibariyle bize judas ilen ozzynin bir sıraya kaç farklı şekilde oturabileceği sorusunu sormuş hoca
  • odtu bilgisayar muhendisliginin gizli bolum baskani...gorevinin ne oldugunu 4 senede cozemesemde, bolumde adını bir laba verebilmis baska hic bir insan yoktur...
  • sizin agziniza vidanjorle sicarim, kicimi bile yormam diyerekten yarilmama neden olmus hocadir...
  • eskisehir’in en güzel raki içilen içkili mekan i bomanti’nin toplami 3 oldugu tahmin edilen ortaklarindan biri, ayni zamanda açildigindan beri mekanin isletmecisi, konuk agirlama müdürü, dj’i, bodyguard’idir. ismail abi o kadar yerlesmis bir kaliptir ki kimse soyadini bilmez, mekan içinde kendisine ismail, ismail amca, ismail bey diye seslenildigine de sahit olunmamistir. ismail kanunlari diye bilinen içkili mekan kurallari vardir. mekanda kavga çikaran içeri bir daha alinmaz, mekanda laubali sekilde oturulmaz, baska sandalyeye ayak uzatilamaz, baska yerde içip gelmis kimseler mekanda hos karsilanmaz. sirf mekanin önünden otostop çektikleri için iki kizi aylarca mekana almadigi kulaktan kulaga anlatilir. ayni zamanda koyu gelenekçi bir tarafi da vardir. 90’larin ikinci yarisinda doldurulmus oldugunu düsündügümüz müzeyyan senar’li, tanju okan’li yesil kaset her gece çalinir. keyifli oldugu gecelerde de mekani göbek havasi ile kapatir, daha keyifli oldugunda da bizzat kendisi göbek atar. mekana sik ugrayanlardansaniz masaniza illaki bir kere oturmuslugu vardir. uzun ve anlasilmaz cümlelerle arada rakisini yudumlayarak hikayelerini anlatir, mekana ve kendisine sayginizdan hiçbir sey anlamasaniz da dinler, bu konusmalardan hayatiniza bir anlam katmaya çalisirsiniz. 97-2002 arasinda eskisehir’de takilmis, hatta iletisim ya da güzel sanatlarda okumussaniz bomanti sizin için çok sey ifade eder. “hosgeldin kardesim” diyerek mekanin arka tarafinda bulunan barimsi bölmeden size elini uzatan ismail abi de.
  • akvaryum baligi besler kendisi. isi ticarete bile dokmuslugu vardir hatta. saaalaaak saaalaaak diye bagiran biri varsa anafen koridorlarinda bilin ki isodur o.
  • sır saklar, siyah beyaz, güler yüzlü, hiç yaşlanmayan bir garson abi. çayırova şişecam tesislerinde "gazino"da bilmem kaç sene çalıştı. hoşgörüsü sayesinde nice ergen mutlu oldu, saolsun.