şükela:  tümü | bugün
 • kadir has üniversitesi yeni medya bölümü kurucusu ve öğretim görevlisi. pusula programının danışmanlarından. uzmanlık alanı "yeni medya" olan mükemmel akademisyen.

  1989’da ortadoğu teknik üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği bölümü’nden mezun olan ismail hakkı polat, 1989-2004 yılları arasında siemens, nortel-netaş, ericsson ve turkcell gibi telekomünikasyon firmalarında mühendis ve yönetici olarak çalıştı.

  2004 yılından bu yana kadir has üniversitesi iletişim fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak “yeni medya” dersi veren polat, üniversitede bu yıl öğretime başlayan yeni medya bölümü’nün kuruluş çalışmalarında da yer almıştır.

  polat ayrıca, doğan holding, merkez yayın grubu ve ciner medya grubu gibi medya kuruluşlarının mobil iletişim ile ilgili birimlerinin kurulmasında ve interaktif servislerin geliştirilmesinde danışman olarak aktif görev yapmıştır.
  (bkz: ekşi sözlük yazarlarına para ödeyecek)
 • korsan ruhlu yeni medya insanı! pozitif enerjili isviçre çakısı, aile babası, yakında kitabı çıkacak olan harika çalışma arkadaşı. ayrıca doğum günü bugün, kutlu olsun, mutlu olsun.

  not. buraya da yazdım. kitabı bitirmek boynumuzun borcu oldu artık.
 • dün ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde mısır'da direniş ve bölgeye etkileri konulu bir konferansa katılmıştır.

  konusma sırası kendisine geldiginde " valla bugün cuma, okul bitmiş sizler buradasiniz, ben olsam hayatta gelmezsin.'' diyerek ne kadar içten biri olduğunu göstermiştir. genelde arap dünyasındaki hareketlerin medya boyutu üzerinde yogunlasmistir. facebook ve twitter etkilerini çeşitli ornekler vererek ele almıştır. ornek olarak mısır'da bir direniş için once facebook'ta 80 bin katılımcının olduğunu fakat direnişe yaklaşık 3 bin kisinin katıldığını belirtti. sahiden o 3 bin kisi bu hareketin üzerinde önemli bir payı vardı ilerleyen dönemlerde.

  hoş sohbet insanı kısaca. eksi sozluk atiflariyla, "özet geç ..." göndermesiyle güldürmüş ve keske bizim okulda hoca olaydı dediğimiz insan.
 • bugün bana "böyle bir hoca olsaydı bizim fakültede, şu an uzatmaları nasıl oynayacağımın planını yapıyor olmazdım" dedirten hoşsohbet insan.
 • ekşi sözlük'le ilgili son yazısı aşağıda yer alan, özlediğimiz kimse.
  http://ismailhpolat.com/eksi-gecen-13-yil
 • onca işinin arasında bitirme projeme danışman olması ricamı kırmayıp kabul eden yardımsever, über insan. severiz, sayarız kendisini. saygılar hocam!
 • kaç zamandır sözlükteki başlığının etrafında dolanıp duruyorum. boş bir şey yazacağıma hiç yazmayayım diyorum ama yok arkadaş dayanamicam. tanımadan sevip saydığım nadir insanlardan biri bu hoca.
 • bu adamin ses tonlamasinin ve heyecaninin oldum olasi hastasiyim, mikrofonsuz ulusa seslenis ustadi. bir yerde otururuz, 10 masa hep beraber anlattiklarini dinler, sohbet eder guler egleniriz, oyle gur, oyle hasin sesi vardir.

  hala aklima geldikce gulerim ki buradan da hatirlatmakta fayda var, "ondeki arkadasla isaretlesecegine burada tekel iscilerini tartis hoca! ayip!"

  twitter adresi: @ismailhpolat
 • klasik iletişim fakültelerinin sektörden kopuk ve sektöre rağmen eğitim veren yapısını tersine çeviren insan.
  kendisi idolümdür.
  sosyal medya diyeti ödevi ile gülümsetmiştir.
  http://ismailhpolat.com/sosyal-medyanin-diyeti
 • foursquare'de dersin ismi ile mekan açan öğretim görevlisi. bu açılan mekanlardan da yoklama alarak bonus puan veriyormuş ama foursquare'de üniversite içinde ders adı ile mekan açılamayacağı söylendiğinde ve açtığı eski mekanlar silindiğinde aşağıdaki diyaloglara giriyor;
  https://twitter.com/…olat/status/301601054028623872

  tweet'in silinmesine karşın yazılan tweet şu "güzel kardeşim, dersimle ne alıp veremedigin var da ismini değiştirirsin? 4sq de ciddiye alıyor ya ben ona yanıyorum! http://4sq.com/15bksjz "
  foursquare ciddiye alıyor çünkü yanlış mekan açılıyor!