• teknik adam.

olmaz dedik olmuyor. nasıl olacak, inşallah olur dedik ama yok. takım 14 haftada en fazla 3 maç adam gibi top oynadı. geçen sezon nisan ayında şampiyon olan takımı taraflı tarafsız herkes alkışladı. bu sezon bu fenerbahçe böyle zor gider. hadi gitti diyelim ve şampiyon oldu, fenerbahçe'ye gönül verenlerin çoğu top oynamadan gelen bu şampiyonluğu kabul etmez.

yakında aziz başkan kendi kriterlerine uygun hoca da bulamayacak. istediğinde muhabbet edip, fikir verecek teknik adam da kalmadı artık. aziz yıldırım gidene kadar da üst düzey yabancı bir teknik adam da gelmez. sıradaki hoca adayım müjdat yetkiner.
  • (bkz: #46611259)
    (bkz: #46613465)

kendisi için daha önce söylediğimi tekrarlıyorum:

"..üzerine düşen görevi yapsın ve bu dediğim dedik adama(aziz yıldırım) karşı camiaya sahip çıksın ve görevi bıraksın. bir değişim başlatsın. camianın evladıyım diyorsa bu camiaya karşı bu da boynunun borcudur. yok ben ne güzel td olmuşum, hak ettim bunu, hangi akl-ı selim insan olursa olsun ersun'dan sonra bu görevi bana verirdi diyorsa, takımı batırdığı zaman da hiç "beni affedin, ben bu camianın evladıyım ühühü" muhabbetine girmesin, çünkü çok geç olur."

insan hak etmediği bir göreve torpille gelmekten hicap duymalı. ama herkes duymuyor işte.
  • "hakem verdiyse penaltıdır" diyerek ömer üründül'leşen teknik direktör.
  • zamanında aykut kocaman'la ilgili şöyle bir şeyler yazmıştım. en sevdiğim entry'lerimden biridir, en çok beğenilenlerimin arasında da yukarı sıralardadır.
    aykut kocaman'a saydırıp durmuşum, hiçbir özelliği yok diye. ama hata yapmışım, özür diliyorum. kendisinin en azından çok sikimsonik bir şey olsa da topla oynama yüzdesinin her zaman rakipten yüksek olması takıntısı vardı.
    ismail kartal'ın hiçbir özelliği yok. allah aşkına nedir ismail kartal'ın takımı, hücum mu oynar, kondüsyonu mu yüksektir, savunma mı yapar, pasın bokunu mu çıkarır, hücum presle rakibi mi boğar, oyunu kendi yarı sahasında kabul edip kontra hücuma mı çıkar, forvete uzun top atıp onun indirdiği toplarla karambol mu arar, kanatlardan sıfıra inip orta mı yapar?
    ismail bu takıma ne yaptırmaktadır?
    şimdi buldum. birlikte çalıştığı aykut kocaman ve ersun yanal'dan bir şeyler kapmaya çalışmış, ama kapa kapa bu iki teknik adamın kötü yanlarını almış. aykut kadar kötü hücum, ersun kadar dengesiz savunma yaptırıyor takıma.
  • ballı adam. bu kadar basit.

bu adamın balı olmasa arka arkaya 5 6 hafta puan yüzü göremezdik, 13. sırada falan olurduk ve bu herif giderdi.

ama öyle bir bal ki, ya penaltı oluyor(penaltılar sayesinde aldığı puanlar say say bitmez),
    ya kuyt orta açıyor top kaleye gidiyor gol oluyor(bursa maçı),
    ya karşı takım eksik kalıyor(rize maçı) ya da
    karşı takımın kalecisi saçma sapan gol yiyiyor(konya maçıydı sanırım) vs. vs. vs. bla bla bla yani...

çekirgenin sene sonuna kadar zıplayamayacağını ve şampiyon olamayacağımızı düşünüyorum.
  • devre arasına gerek penaltılarla gerek ofsayttan gollerle gerek rakibin beter oyunuyla puan kayıpsız girersek şampiyon oluruz. ancak her ahval ve şeraitte takımdan kendi rızasıyla ayrılması gereken hoca. yok eğer gururundan vazgeçip aziz yıldırım'ın şahsen elleriyle götüne teneke bağlayıp kulüpten kovmasını beklerse, o da olacak belli ki. aziz yıldırım bugüne kadar çok yaladı tükürdüğünü. şimdi biraz imtina etse de çok uzun sürmez.

ben anlamıyorum ne bekleniyor. gerçekten anlamıyorum. ne başarılı hocalar patır kütür gönderildi, ismail kartal neden gönderilmiyor? taraftarla ismail kartal karşı karşıya gelsin mi isteniyor? küfür kafir mi olalım isteniyor? nedir yani?
  • "musa nin pozisyonu yuzde yuz penaltiydi fakat hakem vermedi" dedikten 5 saniye sonra verilen penalti icin "hakem penalti dediyse penaltidir" demistir. basinda oldugu takima ne kadar yakistigini ispatlamistir.
  • (bkz: son penaltı bükücü)

durmadan penaltı büküyor, durduramıyoruz.
  • dua etsin fener avrupada oynamıyor
  • dün ki maçta egemen'i kadroya ısındırmaya çalıştı fakat egemen henüz olmamış.

egemen'in topu oyuna sokmadaki beceriksizliği takımın pas oyununu yavaşlattı.

alper / emenike değişikliği doğru fakat geç yapılmış bir değişiklikti.

alper - emenike değişikliğinde sistemi de değiştirmesi oyunun akışını fenerbahçe lehine çevirdi.

4-4-2 ye döndü ve takım çok daha iyi oynadı.

____sow______kuyt______
    _alper emre topal meireles_
    caner egemen alves gökhan
    ________volkan_________

webo'nun da olmadığını düşünürsek 4-4-2'nin maç içerisinde ara ara kullanılabilir bir model olabileceğini düşünüyorum.

en büyük hatası diego'yu oyuna almamaktı.

diego'yu oynatma düşüncesi yoktuysa, kadlec'i egemen ile değiştirebilirdi.

selçuk şahin'in de 2 dk'lık oyuncu olmadığını düşünüyorum, girecekse golü bulduğumuz an girmeliydi.
hesabın var mı? giriş yap