• - ey müslüman, benim arkamda bir yahudi gizleniyor!!!
    - hmmm, 8 santim kalınlığında bir tank zırhından bunu duymak bir sevindirdi bir sevindirdi ki beni
    - ohoo sana da yaranılmaz ha :(
  • "dördüncü dünya savaşını bilemem ama beşincisi saklambaç oynanarak olacak. yakalanan sobe!!"

gılgamış destanı
  • israil'in her bakımdan arap dünyasından geride kalmasının sebebidir.
    araplar gitsin teknolojiyle, bilimle uğraşsınlar. araplar gitsin bilim adamı yetiştirsin, insanlık adına yararlı, ülkesi adına yararlı işlerle uğraşsın;
    israillilerde böyle ümmet hadis filan peşinde koşup ağaç yetiştirsin. yahudilerin geri kalma sebebi budur.

(bkz: arap rüyası)
  • israil'in sahip olduğu bunca güce rağmen yeterince akıllı olmadığına işarettir. su yok, toprak yok.. allahın çölünde gargat yetiştireceğim diye yatırım yapacağına, islamcı profesörlere yatırım yapsa... müslüman nüfusun olduğu her yerde üniversitelere doldursa... böyle bıngıl bıngıl, badem bıyıklı ilîîîm adamları fetvalarıyla ülkeler yönetilse... ne güzel, ne kolay olurdu halbuki...
  • türkiye'de kimleri profesör yaptıklarını daha iyi anlamamızı sağlamış efsane. hey yavrum be, şu bilimselliğe bakın, şu gözlem yeteneğine, şu mantık kuvvetine bakın hele. iki tane koskoca profesör yalan mı söyleyecek lan dingiller

(bkz: http://www.haber7.com/…ahudileri-korkutan-hadis.php)
    (bkz: merkava tankını ağaç sanmak)
    (bkz: mirage tank)

edit: kimleri profesör yaptıklarını derken, ne kadar yetenekli insanlar, ne kadar yetkin kişiler demek istedim. ispiyonlamayın, hakaret falan yok yani *
  • eger dogruysa herhangi bir savasta yahudiler gargat agaclarinin arkasina saklanacaklari icin bulunmalari daha da kolaylasacaktir. ben böyle bir savasta olsam sahsen gider direk gargat agacinin arkasina bakarim. farkedilmemek icin kizilderili sefi kiliginda gezmek gibi birsey bu.
  • herşey bir tarafa, "profesör" titrine sahip bir kişinin, bir hadis üzerine, hiçbir sorgulamaya girişmeden "mutlak" kabul ettiği doğrular olduğunu bize gösteren bir köşe yazısına konu olmuş efsanedir.

konunun daha iyi anlaşılması adına;

profesör:yükseköğretim kuruluşlarında en üst aşamada olan öğretim üyesi.

üniversite:bilimsel özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip, yüksek düzeyde eğitim, öğretim, bilimsel araştırma ve yayın yapan fakülte, enstitü, yüksekokul vb. kuruluş ve birimlerden oluşan öğretim kurumu

mutlak:kendi başına var olan, hiçbir şeye bağlı olmayan, bağımsız, saltık
  • şehir efsanesi gibi bir şey. ümmet efsanesi de diyebiliriz. en azından ümmetin bir kısmı inanıyor. hadis olduğu iddia edilen bir anlatıma göre, yehudiler ile müslümanlar arasındaki büyük savaş patladığında dağ, taş, ağaç aklınıza gelecek her şey arkasındaki yahudiyi haber verecekmiş müslümana: "ey müslüman arkamda yehudi var. gel öldür" deyu. lakin tek bir ağaç ses etmeyecekmiş. bu da gargat ağacıymış. zira o yahudilerin ağacıymış. işte yahudiler bunun için bu ağacı yetiştirmeye adamışlar kendilerini.
  • kendi içinde çelişkili bir efsanedir.
    doğadaki her nesnenin arkasındaki yahudiyi ispitlediğine inanıyor olamaz dolayısıyla böyle bir
    ağaç yetiştirme olayına girmez. yok inanıyorsa zaten kelime'i şahadet getirip müslüman olması icap eder aksi
    çok saçma bi hareket olur.
hesabın var mı? giriş yap