• bize gelen her şey gibi yarım yamalak ve hayal kırıklığıdır. ilgilendiğim bir oyuna bilet alayım dedim, süre olarak 50 dakika yazıyor ama iş saat seçimine geldiğinde orada oyun süresi 20 dakika gösteriyor. telefonla arayıp sordum oyunun orjinali 50 dakikaymış ama nedense 20 dakikalık kısa versiyonları oynuyormuş, tamamını seyretmek istersem ataşehirdeki okula gitmem gerekiyormuş ama o da hafta içi gündüz...yani "garp kafası ile araba yapıp şark kafasıyla benzin koymamak" alışkanlığı devam ediyor toplumca.

bilet al, istanbul trafiğiyle boğuşup zar zor mekana var ve yirmi dakikalık bir oyun izle...vay keke vay
  • ilk kez bugün 19. uluslararası istanbul kukla festivali kapsamında izlediğim
    kukla gösterisi ile büyülendiğim şahane.

hollanda ayağında -bu biraz at yarışı tabiri gibi oldu evet ama gerçekten anlamadığım
    bir alan- transit isimli oyunu izledik.
    ve bir şey konuşmadan ne kadar çok şey anlatırsa o kadar çok şey anlattı bana.
    müzikleri,kuklalar, ipleri kesildiğinde yere düşen insanlar resmen gözlerim dolarak izledim.

festival 30 ekim'de sona eriyor. bitmeden gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.
    ben şimdiden singapur ayağına bir bilet daha aldım. bu ayak işini de gidince bir sorayım bari.
  • ali palabıyık onur konuğuymuş.
  • siyasetçiler katılsa/davet edilse pek manidar olur.
  • gözün, başrollerde recep tayyip erdoğan, kemal kılıçdaroğlu, ve abdullah öcalan***ı aradığı festivaldir.
  • 3-13 mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen gösteriler sergiler workshoplar ve daha fazlasından oluşan bir festival.
    hakkındaki bilgilere www.kuklaistanbul.org adresinden ulaşılabilir.

not: sözlükte yıllarca x. festival diye açılıp fazla bilgi girilmemiş; böyle açılmış olması daha iyi
    (ara: kukla festivali)
  • 13- 31 ekim tarihleri arasında yirmincisi düzenlenecek olan uluslararası festival.
    bu yıl türk gölge tiyatrosu'nun 500. yıl dönümü olması sebebiyle festivalde gölge oyunlarına ağırlık verilmiş, bu sanatın doğduğu asya'dan çağdaş sanatçılar davet edilmiş.
    tanıtım reklamı
    festivalin sanat yönetmeni usta karagöz sanatçısı cengiz özek.

''bu yıl festivalimizin 20. yılı... bu mutluluğu yaşarken bir şeyin de farkına vardık... 20 yılda 300'den fazla kukla grubuna ev sahipliği yapmış, 2500'den fazla kuklacıyı istanbul'da ağırlamışız... türk kukla geleneğini onlarla paylaşarak kültürler arası bir köprü olmayı da başarmışız. bir festivalin 20. yılını kutlaması ancak kendisini takip eden seyircilerle mümkün olabilir. bu nedenle hiçbir oyunda bizi yalnız bırakmayan kukla severlere sonsuz teşekkürler.''
    özek önsözü
hesabın var mı? giriş yap