şükela:  tümü | bugün soru sor
 • medipolitan eğitim ve sağlık vakfı tarafından kurulmak istenen ve meclisten tasarısı geçerse kurulacak olan vakıf üniversitesidir.
 • yök toplantısında isminden dolayı tartışmalar çıkan vakıf üniversitesi. yök üyelerinden bazıları ismi türkçe olmayan bir üniversite kurulmasına karşı çıkmışlar fakat uzun tartışmalar sonucunda onay vermişlerdir.
 • medipolitan eğitim ve sağlık vakfı'na bağlı olarak 23.06.2009 tarihinde istanbul'da kurulan bir vakıf üniversitesidir.

  birimleri:

  - fen-edebiyat fakültesi,
  - tıp fakültesi,
  - diş hekimliği fakültesi,
  - iletişim fakültesi,
  - eczacılık fakültesi,
  - sağlık bilimleri fakültesi,
  - iktisadi ve idari bilimler fakültesi,
  - hukuk fakültesi,
  - iletişim fakültesi,
  - güzel sanatlar fakültesi,
  - yabancı diller yüksekokulu,
  - sağlık hizmetleri meslekyüksekokulu,
  - sosyal bilimler meslekyüksekokulu,
  - sosyal bilimler enstitüsü,
  - sağlık bilimleri enstitüsü.
 • henüz bir web sitesi olmayan üniversite
 • yetim hakkını tekel işçilerine yedirmeyen akp hukumetinin yedirince iyi yediririm dediği ve yedirdiği üniversite.

  tekel işçilerine gram yok denip, yandaş cemaat üniversitelerine tekel binaları dağıtılmaktadır.

  cevizli tekel fabrikası ve arazileri bilim ve sanat vakfı nın kuracağı şehirüniversite'sine verilirken, unkapı'daki tekel binası da bu üniversite'ye verilmiştir.

  vakıf ortakları kimlerdir bu iki üniversitenin derseniz, tanıdık bolca isme ratlarsınız.

  yanlız 49 yıllığına aldıkları bu binalara çok güvenmesinler.

  süleyman bile 46 yıl dayanmış tarihimizde
 • ösym bursu ile yerleşen öğrenciye verdiği bursun, karşılığını alacak olan universite. burs alan öğrenci mezun olduktan sonra okuduğu her sene için zorunlu hizmete tabi tutulacakmış. ösym nasıl kabul etti böyle bir şeyi anlamak mümkün değil. daha ne günler göreceğiz. kontenjan artıralım diye iş iyice zıvanadan çıktı, her önüne gelen tabela universitesi açmaya başladı. gerçi bunları tabela universitesi kategorisine bile koymam.

  '' sağlık bilimleri fakültesinin burslu kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilecek burs karşılıklıdır. öğrenciler mezun olduktan sonra burslu okudukları her yıl karşılığında tam 1 yıl olmak koşuluyla medipol sağlık gurubu hastanelerinden birinde veya istanbul medipol üniversitesi hastanelerinde zorunlu hizmetle yükümlü olacaktır. aksi takdirde burslu öğrenciler, burs süresine ait olan öğrenim ücretini üniversiteye ödemekle yükümlüdürler. bu konuda burslu öğrencilerden kayıt esnasında hizmet taahhütnamesi alınır. ''