şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahce taraftarının panatinaikos macına özel yaptırdıgı pankart*
 • niyetine ve fikirsel alt yapısına katılmasam da, layıkıyla hazırlanmış, etkileyici bir pankart. pankarttan öte bişi hata. kıbrıs rumdur yazılarını yıllardır sprey boyayla bezlerin üzerine yazan yunanlılara ilginç bir cevap. bakalım rumlar ne yapacak oradaki maçta.
 • polislerce kaldırılmasından sonra bile 3-4 kere "ac ac" tezahüratlarıyla, tekrardan acilan, yunan seyircileri fitil eden pankart.
 • sanat eseri tadında pankart.
  sehrin silüeti,fontlar,renkler,süslemeler için çok uğraşılmış belli.
  ayrıca panathinaikosluları delirten pankart.
  (bkz: kill for you)
 • (bkz: istanbul not constantinople) ile nerdeyse aynı anlama gelebilir.
 • bizans-rum-yunan ilişkisini nasıl kurduklarına akıl sır ermeyen cahil hamburger milliyetçilerinin, stadlarda başgösteren ırkçılığına örnek teşkil eden pankart
 • belli komplekslerimizden hala kurtulamadigimizi gosteren, 12 milyon adami barindirmasina ragmen hala sehirle ilgili bir takim gercekleri kavramamakta direnen bazi yunan milliyetcilerinin seviyesine ulusca inmemize on ayak olan ve yunanistan'in buyuk bir kismini rovans maci icin gaza getiren gereksiz, seviyesiz urun. son yuzyilda yasanan gereksiz hiddetin tersine donmeye basladigi gunlerde pozitif tum emekler ile gelinen noktayi tek cercevede titreten karikatur.

  hesapta olan sey gercekten iyi, cagdas, gelismis olmak ise hareket tarzi, seviyeyi asagiya cekip actigi cag coktan kapanan tarihsel olaylari malzeme yaparak akli sira satasmak yada ders vermek degil, ornek gosterilecek uygarlik, hosgoru ve anlayis ile seviyeyi yukseltmek olmalidir. futbol gibi bir konunun icinde bu sekilde sidik yaristirarak fezaya giden bir toplum yada guruh yoktur.
 • kill for you isimli taraftar grubunun hazırladığı ve üzerinde essek kadar isimlerinin yazdığı, buna rağmen gazetelerde "hiç bir grubun üstlenmediği pankart" diye anılan pankart. bu arada kill for you yazısı da "bak bak hem kışkırtıyolar bir de senin için öldürürüz yazıyorlar" şeklinde basında yer bulmuştur.
 • 550 kusur yil once bir mayis ayinda elde edilmis ve su ana kadar en az 550 kez sevinilmis, kutlanmis bir zaferin tarihsel olarak alakasiz bir ekim ayinda her nasilsa bir yunan futbol macinda simule edilmesinin amacinin toplumsal bilgilendirme olmadigini gorsellestirebilen el yapimi cikti. toplumsal zafer sosyal yapinin yukseltgenmesi ile olur, istanbul'u dunyanin en cagdas metropolitanlarindan birisi yaparak olur; ortacagdan kalma savas zaferlerini tekrar tekrar milletin gozune sokarak bilmem kac yuzyil ayni topragi paylastigimiz milletleri gorsellerle gaza getirerek degil.
 • sanatçı mehmet duruya 2.5 milyar liraya yaptırılan 10x20 m ebadındaki pankart.mehmet duru alternatif olarak aynı ebadda bir pankart daha yapmıştır. bunun üstünde ise tokalaşan iki el görülmektedir fakat bu pankart maçta kullanılmamıştır.