• http://www.milliyet.com.tr/…tay/2002224/default.htm

üstteki habere göre izmit körfez köprüsü tamamlandığında mümkün olacak olaymış.

avrupa yakasını boşverdim altunizade kavşağını "istanbul" olarak ele alırsak körfez köprüsünün bulunduğu kocaeli-fatih'e varmak yaklaşık 67 kilometre, köprü çıkışı hersek burnundan yalova 24 kilometre.

24+67=91 kilometrelik yolu 15 dakikada almak için ortalama 364 kilometrelik bir hızla gitmek gerek ki formula 1 araçları dahil böyle bir ortalama hızla gidecek bir araç yok diye biliyorum.

istanbul'u sultanbeyli olarak dahi ele alsak yol 58 km'ye iniyor ki bu da saatte ortalama 232 km hız yapar.

bakan beyin bu hesaplamasını temel alacak olursak istanbul bursa arası da 26-27 dakikaya falan iniyor olmalı!

00:23 edit: yazım hataları.
  • istanbulla hiçbir yerin arası 1 saatten daha kısa olamaz.

ulan beşiktaşla mecidiyeköy arası bile 15 dakikada alınmıyor eger kurban bayramı değilse.

kısacası imkansızdır. ancak istanbulun siyasi haritalardaki il sınırının tam üstünde durursan mümkün olabilir bu.
  • sorduğun zaman "e ben eskihisar feribottan bahsetmiştim, ne var canım izmit sınırı içinde de olsa herkes için istanbul orası" dicektir. sonuçta bi algı yönetimi yapmak zorundalar. şaşırdık mı? hayır tabiki de. benim güzel halkım hemen kabullenecek şimdi oo super 15 dk vs vs..
  • gebze'de oturuyorum. ıs cikis saatlerinde gebze merkezden o kopruye ulasabilmek yarim saati bulur. ıstanbuldan birak 15 dakikayi 1.5 saate geciyorsa adam sukretsin haline.
  • şu hesapla izmir'e 40 dakikada felan gidilebiliyor. daha da durmam evde hafta sonları.
  • görüyor ve bir arttiriyorum.
    zahiri vilayet sinirinda 1 adim, 1 saniye.
    ne öyle 15 dakika mal misin be adam!
  • (bkz: hyperloop)
  • içerenköydeki evimi yalovaya taşıma kararı aldıran ak partimizin über müjdesi.

kiralar da uygundur hem.

not: evim işe 7 km trafik yoksa 20 dakkada gidebiliyorum. kimi sikiyonuz amk?
  • demeçten bağımsız olarak;

helikopterle mümkün olan şey. hem hep öyleydi, süre inmese de.
hesabın var mı? giriş yap