• yarım araçlık bırakıyorsunuz bu sefer de i10 ya da motosiklet falan giriyor. çok ilginç.
  • kurallara uygun bir şekilde bıraktığınız takdirde korna, selektör ve hatta küfür yemenize neden olacak mesafe. sadece istanbul değil, tüm türkiye için geçerlidir. çünkü memlekette barzoluk artık bir moda, ne kadar kurallara uymazsanız o kadar cesur/güçlü/iyi sürücü kabul edilirsiniz.
  • iki araç arasından bir sigara paketi geçmeyecek kadar olmalıdır. yoksa önünüze kırıp o yarım araçlık mesafeyi değerlendirirler.
  • herkes trafikte sik uzunluğu kadar mesafe bırakıyormuş gibi bir dedikodu yayılırsa çözüleceğini düşündüğüm problem.
  • genellikle kıçınıza yapışıp giden hafif ticariler, taksiler, şirket arabaları yüzünden olmayan mesafedir.
  • bahane üretmeden bırakmanız gereken mesafedir.

diyelim ki önünüze başka bir araç girdi. onunla da bu mesafeyi bırakmanız takriben 5-6 saniyenizi aldı. 1 saatlik yolda 20 kere bıraktığınız takip mesafesine başka bir araç girse kaybedeceğiniz süre toplamda 2 dakika. saçma sapan bir kazanın parçası olmaktansa saatte 2 dakikanızı harcamanızı öneririm.
  • arabanın arkasına dokundurup hadi kardeşim diye bağırana şahit oldum.
    bu yüzden takip mesafesini çok önemsemiyorum.
  • hep bıraktığım mesafe arkadan selektör yapan ve korna çalanlara aldırmıyorum. onlar küfür ederse ben de onlara küfrediyorum. geçinip gidiyoruz.

ama eğer ki önüm boşsa, arkadan hızla gelen selektör yapan araca da yol veriyorum.
  • (bkz: tuzak soru)
hesabın var mı? giriş yap