• istanbul ümraniye'de hiç tanımadığı kişi tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen 21 yaşındaki gençtir. ailenin ve mahalle sakinlerinin anlattığına göre kimse ile sorunu olmayan ve etrafında çok sevilen bir gençmiş.

ülkeye gelişigüzel sürüyle mülteci doldurdular ve bir de koalisyon ortağı istiyor diye af çıkarıp birçok mahkumu saldılar ve işte sonuç. eseriniz ile iftihar edin.

adaletin olmadığı bir ülkede, yolda yürürken bile biri sizi kalbinizden bıçaklayıp öldürebilir.

--- spoiler ---

ümraniye'de işe gitmek üzere evden çıkan batuhan kurt, yolda yürüdüğü sırada kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. kalbinden bıçaklanan kurt annesini arayarak "anne ben bıçaklandım ambulansa haber verin" dedi. bu sözleri sonrası hastaneye kaldırılan genç hayatını kaybederken bıçaklanma anı kameralar tarafından kayıt altına alındı.

--- spoiler ---

kaynak burada
  • ülkede yürüyemiyorsun bile. bu kaçıncı arkadaş? ölmesek de delireceğiz bu tımarhanede.
  • istanbulda her an yaşanabilecek sıradan bir olay

edit: ölen gencin bir yakınından aldığım mesaja göre katil cumartesi gününden beri halen bulunamamış. umarım tez zamanda bulunur.
  • ülke açık hava tımarhanesi resmen. yolda yürürken bile can güvenliğin yok. ruh hastası biri gelip seni öldürebilir ve ceza da almaz, hatta suçlu sen bile olabilirsin.
  • buradan adam olmaz. yemin ederim şans eseri yaşıyoruz

edit:imla
  • bu yüzden etrafımdaki kadınlara/erkeklere eğer ayrı ayrı geri dönüyorsak gittim diye haber vermesini söylüyorum. tükürdüğümün ülkesi deli kaynıyor deli. yordu bu ülke beni cidden yordu.
  • bu ne oğlum, kanım dondu yeminle. yolda yürüyorsun, aniden biri gelip seni kalbinden bıçaklıyor ve ölüyorsun.
    memleket zıvanadan çıkalı çok oldu. trafikte, kaldırımda, yolda her an öldürülebilirsiniz. dışarı çıkarken bunu unutmayın.
  • çok acı bir cinayete maruz kalan gençtir... ailenin yerinde olup o son telefon konuşmasinda hissedilen çaresizliği ve üzüntüyü kimseye yaşatmasın hayat.
  • nasıl bi döneme denk geldik ölmek daha kolay yaşayabilmekten
  • yolda yürürken insanların sana aniden yaklaşmasına izin vermeyeceksin. işte bu, o anlama geliyor.

dışarıda her türlü manyak var. yerli manyaklarımız yetmiyor, kontrolsüzce ülkeye giren yabancı manyaklara da kurban oluyoruz.

çok üzücü şu olay.

düzenleme:
    katilin yerli - yabancı olup olmadığını bilmiyoruz. öyle bir ima ile değil. dipnot olarak belirttim.
    ayrıca "yaklaşmalarına izin vermeyeceksin" derken azami bir önlem olarak belirttim. bunu yüzde yüz yapmak imkansız zaten.

düzenleme 2:
    "kimsenin yaklaşmasına izin vermeyin" sözümü mutlak bir imkan olarak değerlendirdiğimi sananlar var. çok mesaj aldım.
    bu sözlüğün okuduğunu anlama konusunda daha iyi bir kitleye sahip olduğunu sanırdım.

tabii ki garanti değil. sat subayını öldüren tinerciler var.
    okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz, hep mutlak bir değer, sonuç mu bekliyorsunuz anlamıyorum ki.
hesabın var mı? giriş yap