• bunu söyleyenlerin gerçekten istanbullu olmadığına, zamanında annesinin babasının doğudan istanbul a göç edip yerleştiklerine adım gibi eminim.
  • yaratıcı bir yakarış olmuş .

ama gerçek bu istanbul gibi bir şehir söyleyin tamam diyelim.
  • olmasını istediğim durumdur. yoksa izmir de istanbullaşacaktır.

edit:yazım
  • istanbul ile dünya üzerinde yer alan başka bir şehri kıyaslayabilen dallamadır.
  • izmir'deki sıkıntıların büyük kaynağı istanbul'dan göçen bu lavuklardan kaynaklanıyor. nasıl istanbul'a köyünden gelen hırbolar köy hayatını burda apartmanlarda, sitelerde yaşamaya çalışıyor aynı bok; istanbul'dan gelen de izmir'i nasıl istanbullaştırırım derdinde.

bunu baya çekirdeğe çiğdem diyen biri gibi yazmam ama lokasyonumun çekmeköy olması da benim dallamalığım.
  • dallama değildir, örnek alınasıdır.
  • 2-3 sene önce en son geldigimde izban'mıydı neydi orada trene binmiştim. binmeden önce bankodan bilet aldım baya fiziki bilet küçük pul gibi, sonra geçerken başka güvenliğe verdim oda yırtmadan başka kutuya attı.

kardeşim bir kere istanbuldan gelen adam ancak new york'a falan laf edemez. izmir ne lan? tamam insanı modern- yobaz değil, denizi suyu havası eyvallah ama yakışmıyor. siz böyle savundukça daha da geride kalacak izmir.
  • ayıp eden dallamadır. halbuki istanbul yarrak gibi bir şehir iken; izmir gelişmiş, dilber dolu, moderin, ilerici, cennet gibi bir sahil şehridir.

keşke herkes izmir'e yerleşse.

(bkz: boyoz)
    (bkz: gevrek)
    (bkz: domat)
    (bkz: reflü)
  • biz bunun tam tersini yıllardır duyuyoruz istanbulda yaşayan ve her fırsatta bok atan izmirlilerden.
    biraz da siz duyun
hesabın var mı? giriş yap