• bugün saat 12 itibariyle uygulamaya geçecektir. hes kodu ile eşleşmemiş olan kart ile turnikeden geçiş mümkün olmayacaktır.

istasyonlarda bulunan dijital info panolarda da eşleştirme yapılabilmektedir.
  • yapılmadığı taktirde seyahat edemediğiniz covid uygulaması

mobilden yapamıyorum
  • (bkz: kişisel veri)
  • ben bir şekilde yaptım ama dün metro çıkışında cezayirli bir kardeşimiz denk geldi burada öğrenciymiş, ne yaptım ne ettimse hes kodu eşleşmesini yapamadım. dedim bilemiyorum gel sen benim kartımla geç sonra bir şekilde halledersin.

muhammed zaidi kardeş yolun açık olsun.
  • istanbulkart uygulamasına baktığımda 3 adet kartım göründüğünü fark ettim. bunların ikisi kayıp, birini ise aktif kullanıyorum.

bugün bir adet daha yeni karta hes kod eşleştirme işlemi yapmak istedim ancak sürekli hata verdi. zannediyorum en fazla 3 karta aynı hes kod ile eşleştirme yapılabiliyor.
  • sadece 1 kere eşleştirme yapmak yeterli midir merak ettiğim uygulama.
    hes kodunun süresi bitince - süreyi uzatmak yeterli midir, otomatik olarak devam ediyor mudur?
  • demin yine denedik ailece, yok olmuyor. bu yüzden 1 senedir toplu taşıma falan kullanamıyorum. böyle büyük bir şehirde bu salak sistemi çözememeleri gerçekten delirtiyor.
    ama tek kullanımlık kartlarla hes kodu falan girilmeden vapura falan binilebiliyormuş.
    yemin ederim artık öyle bir güvensizlik, öyle bir götü kollama modunda yaşıyoruz ki bunu da özellikle yaptıklarını düşünüyorum. benim gibi salaklar uğraşamayıp bilmem kaç katı parasını verip tek kullanımlık bileti alıyordur çünkü
  • kişisel verilerimin alayını bu işlem için zorla vermek zorunda kaldım.

adı da " hes kodu eşleştirme" yersen.
    yanımda hes kodum var karekod var. önce karekodu okutup ardından öder girersin marmaraya. ama o da ne?!

arıyorsun 153 ü . tc kimlik istiyor, telefon numarası istiyor, doğum tarihi istiyor, hes kodu istiyor. üstüne ve en başarılısı (bkz: kvkk) onayı istiyor.

neden? çünkü (bkz: kişisel verilerimi aslında zorla alıyor) ve diyor ki onaylamazsan seyahat edemezsin.

yahu allah aşkına bunun aşı ile ne alakası var.
    ben neden vergi ödeyerek yapılan marmaraya binmek için (bkz: kvkk metni onayı) vererek kişisel verilerimi sizin yolunuza döküyorum ya.

siz neden kampanyadan yararlanmak için zorla benden kişisel verilerimi istiyorsunuz. bu benim gözümde legal gasp dan başka bişey değil. bu resmen hastalıktan bağımsız kişisel veri toplama yalanı.
hesabın var mı? giriş yap