• açılın ben işsizim.

iş olsun da maaş bir şekilde alınır.

4857 sayılı iş kanunu'nun "ücret ve ücretin ödenmesi" başlıklı 32. maddesinde aşağıdaki hüküm bulunur:
    ücret en geç ayda bir ödenir. iş sözleşmeleri veya toplu iş sözleşmeleri ile ödeme süresi bir haftaya kadar indirilebilir.

6098 sayılı türk borçlar kanunu'nun 406. maddesi de şöyle başlar: aksine âdet olmadıkça, işçiye ücreti her ayın sonunda ödenir. ancak, hizmet sözleşmesi veya toplu iş sözleşmesiyle daha kısa ödeme süreleri belirlenebilir.

dolayısıyla işçinin ücretinin ödenme süresi bir ayı geçemez.
  • özel sektöre hoş geldin

burda herşey gerçek.
  • açılın ben avukatım.

uğraşma değmez. şimdi bir de zorunlu arabuluculuk sistemi geldi doğrudan dava bile açamıyorsun. çok yakın arkadaşın avukatsa ve boş vakti varsa onu uğraştır.
  • bu konuda bilgisi olan biri yesillendirebilirse cok memnun olurum
  • adamların hakedisleri vb işçiyi zerre kadar ilgilendirmez. iş kanunu md.32 ücretin ne zaman ödeneceğini yazmış. gotunden element uydurmasin firma. deneme süresi içindesin istediğin zaman işten çıkarsın. isverende tüm hak ve alacaklarini ki burda maaş ve varsa fazla çalışma ücretidir derhal ödemek zorundadır.
  • önceki çıktığım yerden almam gereken parayı neredeyse 1 yıl içinde parça parça aldığımı hatırlıyorum.

öyle olunca bir anlamı kalmıyor.
  • çok da mantıksız olmayan durum.

çalıştığın ayın karşılığını bir sonraki ay öderler, hak ediş budur.
    firma hepsini toplu da verebilir, hak ediş dolup maaş zamanı geldiğinde de verebilir.
    ama bir hukuksuzluk olduğunu sanmıyorum.
  • ödesinler de erken geç fark etmez...
hesabın var mı? giriş yap