• muallak durum.
    gidilen yere adaptasyon sürecindeki çekingenlik.
    bırakılan yerin adı. image...
    gidilen terkedileni aratır mı?

geriye dönük bıkkınlık ve ileriye dönük hırs!
  • bi de caktirmadan istifa etmek var soyle: bi sabah i$e gitmiyor ve aramiyorsunuz sonra ertesi sabah da ertesi sabah da, tabi ayip oluyor ...
  • ilk kez yapilacaksa, ne demeli* / nasil anlatmali* seklinde anlamsiz paranoyalar yaratan bir durum... bir yandan burayla bir daha isim olmaz* diye dusunulurken, bir yandan da ya yolum duserse diye acik bir kapi da birakilmaya calisiliyorsa, zordur...
  • 'bir an istifa etmeyi düşündüm... nerden?'
    cemal süreya.
  • biraz gurur meselesi ve "ben böyleyim işine gelirse" diyerek işten ayrılmaya bir "alnım ak, başım dik" manası katarak bundan bile ego tatmini yapılması. muhtemelen son çare olması da ayrı bir ilginç yanı. tabi bunu alışkanlaık haline getirenler de var
  • doğru zamanda yapıldığında gerçekten iyi hissettiren eylem. karar verildikten sonra fazla beklenmeden uygulanması tavsiye olunur.
  • nefes alma ihtiyacından doğan bir eylem.!
    yaptığınız işlerin yolunda gitmemesi, üstüne üstlük bu yolunda gitmeyen şeylerin sanki sırf sizin yüzünüzden kaynaklanıyormuş gibi gözükmesi ve bu durumu açıklayacak hiç bir kanıtınızın olmayışı bu eylemin gerçekleştirilmesi için yeterlidir.!
    hatta bu eylem geleceği olan bir iş (işyeri) için dahi yapılabilir eğer yukarıdaki nedenler geçerli ise.!
    çünkü, tüm bu sıkıntılar artık kafanızın içinde büyük bir yer edip, yaşama adına gerçekleştirmek istediğiniz her şeyi eritip bitirir... eve geldiğinizde sadece bilgisayar ve uyku adına bir şeyler yapabilecek gücü bulabilirsiniz kendinizde.!
    insanlık adına arayacağınız fazla bir şey kalmaz.!
    eylem anından sonra eğer tatil gibi bir şans varsa asla kaçırılmamalı ve kızıl kumlardan serin sulara delicesine atlanmalıdır.!
    (bkz: haftaya ben bunu yaşayacağım).!
  • özgürlükten istifade etmek.
  • makinenin çarklarından istifra etmek.
hesabın var mı? giriş yap