şükela:  tümü | bugün
 • isveç'te düzenlenen bravalla müzik festivalinde 28 haziran 2017 - 1 temmuz 2017 tarihleri arasında 12 kişiye tecavüz edilmesi olayıdır.

  organizasyon yetkilileri 2018 yılı için planlanan festivali iptal ettiklerini açıkladı.

  kaynak - kaynak
 • http://exclaim.ca/…our_rapes_and_28_sexual_assaults

  bravalla festivalinde geçen sene 5 tecavüz 12 cinsel saldırı, bu sene de 4 tecavüz ve 28 cinsel saldırı vakası yaşanmış olduğundan gelecek sene için festivali iptal etmişler.

  önedit: haberi paylaşma amacım bakın avrupada da oluyor bunlar diye burada olanları haklı çıkarmak veya avrupayı kötülemek değil sadece hiçbir yeri, insan topluluğunu göklere çıkarmaya veya dibe batırmaya gerek yok, sevgili türk halkına vermek istediğim mesaj budur.
 • hükümete saldırılacak bir konu olmadığı için önemsenmeyecek bir başlık.
 • bu bok 2014 ve 2015 te de olmustu. yanilmiyorsam sucun failleri "young immigrants" idi. bu sene olan olaylarin failleri hakkinda bilgi verilmemis ancak iki sene ust uste olan olayin failleri kim ise , bu yil olan olaylarin da faillerinin bir cogu muhtemelen yine "young immigrants" lardir diye dusundugum igrenc olay.

  https://www.theguardian.com/…acks-refugees-festival
 • isveç'te asla göçmenlerin yaptığı bir suçu göçmenler yaptı diye haber yapmazlar, sanırım yasak ya da bir nevi yayın ilkesi var.

  şunu rahatlıkla söyleyebilirim eğer 10 tecavüz vakası varsa isveç'te 10'u da mülteci kaynaklı şu anda.

  9 milyon nüfusun geçen sene 300 bin tanesi suriyeli ya da afgan mülteciydi. şimdi 1 milyon olmuşlardır.

  boş gezen, isveç västragötalland'dan bildirdi.
 • isveçliler arasında dönen olaylar değil anladığım kadarıyla...
  az önce verilen linkten bir parça:
  “ıt was a modus operandi that we had never seen before: large groups of young men who surround girls and molest them,” ticoalu said. “ın the cases where we were able to apprehend suspects, they were with a foreign background, newly arrived refugees aged 17-20, who had come to sweden without their families.”
  zaten avrupa'da "normal"de en uçuk festivaller bile böyle nedenlerden iptal edilmiyor.
  "young immigrants" kim ola ki? hmm...

  her neyse siz türkiye'nin sorumsuz göçmen politikasının bir beş on yıl sonra nelere gebe olduğunu düşünün bence...
 • buradan isveçli yetkililere sesleniyorum;
  "şu humanizm saçmalığını bırakın artık . suriyeli ve afgan çerçöpleri güzelim ülkenize almayın. lütfen. çok ciddiyim"
 • isveclilerin hemen hepsi duzgun insanlardir, 10 olaydan 10'unu g.tumden sallamiyorum kesin özellikle musluman multeciler yapmistir. hatta abartmıyorum dunyadaki tum tecavuzler muslumanlarca gerceklestirilir ya da ateist gorunumlu gizli muslumandir, hatta bakin vatikandaki tecavuz olaylarini dahi papaz gorunumlu muslumanlar yapmistir. abd deki tecavuzleri de ozellikle siyahi muslumanlar icra eder, abartmiyorum hac takmis bir tecavuzcuyu teksastaki polis merkezinde namaz kilarken gordum. yuzde yuz sasmaz kesinlikle muslumandir bir tecavuzcu. hatta su anda kayit tutuyorum az once almanyanin nouştat beldesinde bir turk tecavuzden yakalandi. bu yaziyi yazarken de en az 20 tecavuz vakasi gerceklestirildi muslumanlar tarafindan. bunlarin hepsi musluman. her 5 snye de bir dunyanin herhangi bir noktasinda tecavuz yasandigi ve bu tecavuzlerin muslumanlar tarafindan gerceklestirildigini biliyor musunuz? yeter artik, yeter yeter yeter!

  ama basin yayinlamiyor gizliyor, cunku basin da bunlarin elinde. bu bilgileri baska hicbir yerden bulamazsiniz. muslumanlar tum dunyaca kollaniyor, tehlikenin farkinda misiniz?
 • suriyeli mültecilerin türkiye'de yapacakları tecavüzlerin önizlemesi gibi olay.
 • yine bi musluman savunucusu gelmis, usenmemis o kadar da yazi yazmis, canim. aga ne diye bikliyorsunuz, olay ortada iste. vatikan'dan ornek vermen ironik zira vatikan da sen de bagnazlik, taciz, tecavuz konusunda pek de farkli degilsiniz. dolayisi ile ikinizi de sevmiyorum:((((
  hell yeah i love eksiforum.