• ölmeden önce aslında gayet de sağlıklı görünen adam. ne hastalığı veya ne derdi vardı bilemeyiz tabii ama yine de henüz hareket edebildiğimiz, konuşabildiğimiz, üstelik etrafımızda sevdiklerimizin olduğu bi hayatı sonlandırmak bana kalırsa hayatın kıymetini bilmemek demek.
  • eğer bu kararı verirken beyin işlevlerinde sıkıntı yoksa, saygı duyulmalıdır. o kadar büyük acı çekmek istemeyebilir.
  • gıpta ettiğim adamdır.
  • akıl sağlığının yerinde olduğunu öngördüğüm bir kişi için "kim bilir bu kararı verene kadar ne kadar çetin savaşlar vermiştir içinde" diyerek içimi sızlatan olaydır. kararını tebrik ediyor ve rahat uyu akıllı adam diyorum.
  • izlerken derin düşüncelere daldığım, bir o kadar da üzüldüğüm adam. bir insanın ötenazi yapmaya karar vermesi çok üzücü bir durum. çok sağlıklı, çok tatlı, çok şeker birisine benziyor ama kim bilir ne sıkıntıları vardı. verdiği karara saygı duymak lazım. ne diyeyim ki hayat güzel olduğu kadar bir o kadar da büyük acılarla dolu.
  • adamın son isteği suydu onu da vermediler...
    içim acıdı yeminle...
    tonton amca su isterken benim nefesim kesildi.
  • bir bardak son suyunu verseydiniz. adam su, su diye diye can verdi. benim dilim damağım kurudu adam su dedikçe.
  • son derece sevecen ve tonton bir dedeye benzeyen adamdır. huzurlu bir şekilde hayatına son vermesi gerçekten duygu dolu bir andı. sözlükte gördüğüm bir söz vardı, onu da yazayım;

"intihar, bir insanın varoluşu üzere söyleyebileceği son sözüdür."
  • yanındaki kişiler ne kadar soğukkanlıydı. kim bilir nasıl ikna etti onları ya da nasıl bir acısı vardı da ikna oldular.

ayrıca ;

--- spoiler ---
    --- spoiler ---

(bkz: me before you)

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap