şükela:  tümü | bugün
 • iyi parti'li lgbt bireylerini ifade etmek için kullanılmaya başlanan ifade. şöyle bir twitter adresi de vardır. çok ilginçtir ki takipçiler listesinde partinin birkaç kurucular kurulu üyesi ve teşkilatlarda görev yapan kimseler de bulunmaktadır. görünüşe göre lgbt bireylere karşı ılımlı bir tavır halinde olacaklar.
 • iyi partili olarak gurur duydum. haziran ayında da meydanda görmek isteriz iyi parti'yi.

  https://laiksozluk.net/…dfgvnmrvkykk2ngftcpnf5v.jpg
 • lgbti bireylerin çok bir şey istedikleri yok zaten.

  durduk yere saldırmayın, yılda bir kere yürüyoruz karışmayın, kimseye bir kötülüğümüz yok vurup kırmayın, biz kimseye dokunmuyorken siz de bi' zahmet bizi öldürmeyiverin, katıksız eşcinseller olduğunuz halde etrafınızdan saklıyorsunuz diye şiddet göstermeye hakkınız olduğunu sanmayın vs.

  ülkede halihazırda korkunç bir insan hakları problemi var ve bu kargaşadan en çok zarar görenlerden biri de lgbti bireyler. umarım bu problemin çözümünde faydası olur iyi lgbt'nin.
 • elbette isterim ki ülkenin bütün azınlıkları(dini, kültürel, cinsel) kendini devletin gözünde garanti altına alabilsin; eşit haklara sahip olsunlar. eşitlik bir insanlık mücadelesidir.

  lakin büyük ihtimalle bir dahaki seçimde oyumu iyi parti'ye verecek olmama rağmen türkiye'de, özellikle sağ kökenli bir partinin lgbt haklarında kayda değer bir iyileştirme yapacağına inancım çok az. akp gibi; seçimi kazandıktan sonra "ne, kim? yoo biz öyle bir şey demedik." diye çevireceklerdir. hatta seçim sonrası ortamı karıştırmak için aksi yönde açıklamalar dahi gelebilir. siyasetçi bunlar sonuçta.

  umarım yanılırım.