• sözlükte sıklıkla karşılaştığımız durum. son 16 yılda olan her şeyden chp sorumluymuş gibi her konuda chp'yi itin götüne sokma çabası görülüyor sağ'ın yeni soluğu iyi parti destekçisi yazarlarda.

bu tutumları seçim stratejisi olarak ne kadar doğrudur tartışılır. zira kendilerinin sağdan ziyade ana muhalefetten oy devşirmeye çalışarak barajı geçebileceklerini zannetmiyorum.

umarım parti yönetimi de böyle bir tutum sergilemez.
    chp'den gelecek sınırlı oy için chp aleyhine kampanya yürütmek 'cumhur ittifakına' dolaylı olarak çalışmak ile eş değer. nasılsa 2. tura muhalefetten kim kalırsa top yekun oylar ona gidecek. bu durumda açıktan olmasa da birlikte kampanya yürütmek akıllıca olacaktır.

chp'ye vurmak iyi parti'nin oylarını arttırmaz. ilk turda chp ne kadar oy toplarsa, akşener 2. tura kalırsa chp'den o kadar oy eksiksiz akşener'e gelir erdoğan karşısında.

2. tura kalmak için böyle bir strateji güdülüyorsa pire için yorgan yakmak derim buna. zira birçok chp'li muhalif mecliste chp'ye verip başkanlık seçiminde akşener'e vermeyi düşünüyorum, buna kendim de dahil. sebebi ise akşener'in erdoğan karşısında muhalif kanat oylarını daha iyi konsolide edebileceğini düşünmeleri.
hesabın var mı? giriş yap