• tavsiye edilebilir denenmiş mekanlardır.
    1-çamlık teras
    2-eyvan kebap
    3-gandi'nin yeri
    4-dönerci osman usta

hepsini yazmayayım. zaten izmir'de kaç tane var ki.
  • hatay necatibey okulunun karşı sokağında harun büfe. köftesi ve eti izmir'de ilk 3'te.
  • herhangi bir yerdeki herhangi bir kumrucu. buranın en dandiği istanbul'daki en iyisine bin basar.
  • bostanlı'daki söğüşçü santana
  • kesinlikle dominosa gidilmelidir,özel foça yoğurtlu sosu denenmelidir ama dikkat edilmelidir acılı meksika sosu ile karıştırabilirsiniz.

(bkz: oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu)
  • buca dokuzcesmeler yerleskesinde okuyanlar icin kirinti burger idealdir. hem ucuz, hem temiz, hem lezzetli... cay da super.
  • en başa edit: ulan izmir yeme içme demisiz ege mutfagindan örnek vermemişiz.
    (bkz: kaplan dağ restoran)
    özellikle pazar günü rezervasyonsuz mümkün değil. her şey güzel ama şevketi bostanı çılgın.

foça çarşı lokantası. lezzet şaheser ona laf yok. yalnız fiyatlar gerçekten kol gibi. dikkat etmezseniz lezzeti anında unutursunuz.

foça demişken dondurma için
    (bkz: nazmi usta)

kokoreç için
    (bkz: kokoreççi asım usta) çamdibinde. forum bornovaya araçla 5 dk.
    deniz ürünleri için
    kordondaki balıkçıların çoğu vasat. bostanlıda mavra veya foça liman restoran denenebilir. bir selimiye değil ama memnun kalırsınız.

gece çorba için net (bkz: çorbacı ismet usta).

az kişinin bildiklerinden yürüyelim,
    kebap türevleri için, buca gediz'de güler kebap. etleri kendi etleri. yere bak zehirleniriz dersin ama lezzet inanılmaz.
    köfte vs için adres yok ama fark yaratan bir yer manisa organize sanayide köfteci ali. manisa ne lan it demeyin bornovadan 25 dk.

kahvaltıda börek vs için angelina. reyhanın karşısında 25 30 metre ilerde.

lezzetli sanılan ama leş olan yerleri de yazalım.
    foça celep restoran. sürekli reklamı yapılan bu yer gerçekten pis arkadaşlar. ayrıca müdavimi değilseniz her şeyden geçirirler. foçada tanıdıksız zaten her yer bir ince hallenir size ama bu arkadaşlar ellerini korkak alıştırmazlar.
    sığacık kayıkiçi balık pişiricisi. üsttekilerin aynısı söylenebilir. el değiştirdi gerçi ama tekrar gitmedim şu an ne halde bilmiyorum.
  • cağ kebap için: gümüşpala *
  • deniz ürünleri için : orhan kaptan balıkevi, çamkıran tansaş civarında.
    et için : seçkin et-mangal , terakki honda'nın yanından evka-3'e çıkan yol üzerinde.
  • gece saat 12'den sonra güzelyalı mihatpaşa caddesi'nde can can tekel'in önünde seyyar kokoreççi tezgahı açar. denemeden ben kokoreç yedim demeyin. az ileride göztepe tarafında bi abi daha var. atom kokoreçi efsane. bi deneyin, başka yerde yemezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap