şükela:  tümü | bugün
 • jaguar değil de hyundai logosu taşıması gereken araba. hyundai elantra'nın sağdan soldan esnetilmiş versiyonu sanki. o ne biçim farlar, nasıl bir burundur?

  edit: burun buruna geldiğimde kendisi hakkındaki fikirlerimi değiştirdiğim kedidir. demek ki bir otomobili sadece ekrandaki iki boyutlu resimleri ile değerlendirmemek, hüküm vermek için şöyle sağından solundan bakmak lazımmış, evet.
 • henüz piyasaya çıkmadan 15.000 adet satarak son yıllarında popülerliğinin düşmesiyle batma noktasına gelen jaguar'ın can kurtarıcısı olmuş model. geliştirilmesi için 500.000 milyon dolareslik bir yatırım harcanmış ve jaguar ruhu satılarak tribünlere oynayan daha genel geçer çizgilere yer verilmiş. hatta ford mondeo'ya benzettim ben kendisini.
 • ilk gördüğümde bir bentley'i çağrıştırdığını düşünmeme sebebiyet vermiştir.

  (bkz: bentley continental gt)
 • trafikte arkadan gördüğünüz zaman spor bir coupe izlenimi verse de ön tasarımı aynı çizgiyi malesef koruymamış. arkası kebap, önü şişhane olmuş...
 • lüksün bir adım öteye gittiği araç olmuş bu,start düğmesine basmanızla yerinden çıkan vites düğmesi * ve açılan havalandırma kanallarıyla gereksiz olsa da göze hitap eden birçok özellik bir arada bu araçta.
  edit:imla
 • bu terbiyesiz aygırın fotoğraflarını masaüstü arka planı olarak kullanmak isteyenler için, 1600*1200, 1920*1440 ve birkaç tane de 1280*1024 fotoğraftan oluşan paket, şu adresten indirilebiliyormuş diye duydum:

  http://rapidshare.com/…208898200/jaguar_xf_2009.zip
  (paket büyüklüğü 11,4 megabeyit)

  (bu fotoğrafların üzerine, maddi olarak bulunduğumuz noktayı başarılı bir şekilde resmeden "on milyonun var" isimli parçayı öneriyorum)
  http://rapidshare.com/…milyonun_var-lekelimelek.rar
 • bayinin dediğine göre 2010 makyajı öncesi, yani 3 litrelik dizelleri gelmeden, 200 civarı bir satış adedi yakalamış araç. kesinlikle ve kesinlikle yurtdışı incelemeleri noktası noktasına doğru. öncelikle aynı donanım seviyesindeki araçlardan daha ucuz. burada sadece boş aracın liste fiyatını karşılaştırmamak lazım, misal bir 3.30d aynı ekipmanlarla 100.000 euronun üstüne çıkıyor *

  belki yeni gadget manyağı nesile çok ilginç gelmese de açılan havalandırma kanalları, yükselen vites kolu, yanıp sönen start düğmesi hakikaten hedef kitlenin çok beğenisini toplayan özellikler. bu sınıftaki araçlara ayağımızı yerden kessin gözüyle bakılmadığını düşünürsek önemli bir artı. teknik olarak şanzımanı çok çok iyi, herhangi bir çift kavramalı sisteme yakın bir performansı var. motoru zaten sınıfının seviyesinde. dinamik olarak yine yurtdışında dendiği gibi ne bmw kadar sert ne mercedes kadar yumuşak. bmw kadar çok satılmadığı için servis müşterisiyle daha yakından ilgili. yüksek süratlerde ise daha alt sınıftaki benzinli araçlardan daha ekonomik **. çok önemli bir kriter değil gibi gözükse de 1.6 araçların bile otobandan 160 km/saat hızdan aşağı gitmediğini düşünmek gerek.

  özet olarak, eğer ki ekstra bir marka merakı yoksa, nispeten uzun vadeli bir araç düşünülüyorsa **, sınıfının en iyi fiyat performansa oranına sahip aracı şu anda.*

  not: patlayan yunanistan sağolsun yorgo ların araçları buraya yönlendirildiği için yılın ilk çeyreğinde iyi bir indirimle satılan araç *
  not2 : bayi teyitli olarak periyodik bakımı, fren diskleri ve balataları yeni 3 serisinden ucuz, bunların da servis de en çok kakalanan parçalar olduğunu unutmamak lazım. ***
 • maserati-quattroporte havası veren araba, aslında veremeyen. azıcık benzemiş.
 • ford'a geçtikten sonra eski havasını az çok kaybettiğini düşündüğüm jaguar'ın, güncel olup da eski asaletini yansıtan modelidir benim gözümde.

hesabın var mı? giriş yap