• sitesinde saint patrick's day icin ozel bir program goremedim, goren varsa haber etsin.

iki sene gittim st paddy's'de, hep ayni grup ve ayni $arkilar oluyor, gene aynisi olacaksa ben ye$illerimi giyer kendim kutlarim ya. giri$te otuz tele vermem en azindan. yeni bir $ey olacaksa $ahane.
  • rüyamda burada haftasonları çalan gruptaki gitaristi dövdüm. ama nasıl güzel dövdüm anlatamam, ağzına yüzüne guinness şisesiyle vuruyorum, vururken de hani guinnes yoktu lan burada diye bağırıyorum.

görmüşlüğüm de yok adamı ama du bakalım, bu haftasonu gidip bi nabzımı ölçeyim.
  • efenim biz bu gece buraya gittik, müziklerini dinledik. canlı müziğini pek bir beğendik. fakat girişte yirmi lira istemeleri sinirimizi bozmadı değil. hayır, her zaman belli bir politika izleseler, her gün girişte yirmi lira alsalar eyvallah. o zaman zaten bunu bilir, mekana girmeye bile çalışmayız. amma velakin bir gün elinizi kolunuzu sallayarak girdiğiniz, eğlendiğiniz, sevdiğiniz yere, ertesi gün girerken para istemeleri canınızı sıkar mı sıkmaz mı siz karar verin. buradan mekanın yöneticilerine sesleniyorum, cidden çok beğendim mekanı, pek güzel pek hoş. amma velakin yirmi lira nedir yapmayın etmeyin. iyi geceler dilerim.
  • saat 21:30 dan önce giriş yaptığınızda giriş ücreti ödemediğiniz keyifli bir bar.
  • "yabancı"ysanız da giriş ücreti ödemediğiniz keyifli bir bar.
    işletme politikası bu şekilde, ancak sözgelimi iranlılar da "yabancı" sayılıyor mu, yoksa "yabancı"dan kasıt "batılı" mı, bilmiyorum.
  • çalan müzisyene işletme tarafından saygısızca davranılan bardır. çıkan gruplar blues ve rock ağırlıklı çalmasına rağmen, grup ara verdiği anda düğün salonu gibi dönen ışıklarını açıp abidik gubidik şarkılar çalmaya başlarlar (bkz: britney spears v.b.). kısacası eski halini bilmem ama irish bar ruhunu kesinlikle yansıtamıyorlar.
    not gibi: saygısızlık arada çalınan şarkılarla kısıtlı değildir.
  • internet sitesinde daha hâlâ eylül 2010'da guinness sizlerin beğenisine sunulacak falan diyen mekan. yani üzerinden 9 ay geçmesime rağmen hâlâ guinness'in g'sini getirmemiş olmamalarına rağmen, sayfayı da yenilemiyorlar. üstelik "özel geceler" başlığı altında en üstteki ve tek haber!

hee, buraya kadar zerre sikimde değil bu mekan. fakat gel gelelim ki irlanda kültürü gibi içinde paranın maranın önem taşımadığı bir değeri kullanarak biraları 17 liradan satmayı biliyosunuz amına koyim! sizin gibi adama james joyce ismini kullandıranda hata.
  • bu bar aynı zamanda istanbul shamrock hoteline aittir.
  • altyazı seçeneği koyması gereken özel anlamı olan bar.
  • eylül itibariyle nihayet getirmiş oldukları guinness i 15 liraya gururla satan irlanda konseptli zevkli pub.
hesabın var mı? giriş yap