• izlerken oturdugum bina yıkıldı, öyle bir video. bundan burda olursa o şehir degil muhtemelen ülke komple yıkılır.
  • türkiye'de olsa birçok kenti haritadan silecek şiddette bir deprem.
  • depremin ne dehşet verici bir şey olduğunu ama soğukkanlılığın da hayat kurtardığını gösteren görüntülerdir. adam hayvan gibi sallanan avizeyi durdurmaya çalışıyor. her yer deli gibi sallanırken aman dışarı kaçayım, balkondan atlayayım filan diyen yok. biz de soğukkanlı olabilsek diyeceğim ama binalarımıza güvenmiyoruz ki. japonlar nasıl bir teknolojiyle yaptılarsa o binaları, tüm yapılar depremin sallanma ritmine kusursuz bir şekilde ayak uydurmuş görünüyor. ne diyelim helal olsun adamlara.

yıllar sonra gelen edit: bina, depremin ritmine ayak uydurursa işler kötüye gidermiş. hiç söylemiyorsunuz.
  • istanbul da 6 dakika sürecek 9 şiddetindeki bir deprem ülkenin yarısını götürür, komşu ülkeler de nasibini alır.
  • 9.0 siddetinde depremdeki binalara bak valla allah korusun buna yakin birsey istanbulda olsun her 2 kisiden 1i bu dunyadan gocer

edit: ben cok fazla iyimsermisim orani %98’e cekiyorum gelen yorumlara gore ve soruyorum ne yapiyoruz burada biz?!?!
  • izlerken bunaldım. bu kadar uzun sürdüğünü unutmuşum. adamlarda bırak binayı cam çatlamıyor cam.
  • bildiğin korku filmi gibi lan. o kadar şiddetinde deprem oluyor ve sonrasında dışarıdan tsunami geliyor. oldu olacak bir iki uzay gemisi ve godzilla falan çıksaydı şaşırmazdık yani. şaka maka allah korusun ülkemizde düşünemiyorum.
  • ınsanlar demiş ki ulan bu japonlar ne sakin adamlar hiçbirisi de etrafta koşmuyor , sağa sola kaçmıyor, sakince oturarak depremin geçmesini bekliyorlar. adamlar kendi yapılarına o kadar güveniyor ki tabi ki kaçmazlar, deprem 5 dakikada sürse adam oranın yıkılmayacağını biliyor yani.
    o japonu alın gelin bizim oturduğumuz demirinden çalınmış , deniz kumu ile sıvanmış, ana kolonu çatlamış dairelere koyun bakın nasıl balkondan atlıyor.
  • şu başlık altında "hanı nerede gücü her şeye yeten insanoğlu? " diye bir entry var. :))) safsatanın kralı olmuş. kim iddia ediyor ki insanın gücünün her şeye yettiğini? kaldı ki epey bir yettiğini de gösteriyor zaten görüntüler. enteresan kafalar var yeminle...
  • altı dakika süren depreme ait - witness disaster in japan belgeselinden- görüntülerdir.
hesabın var mı? giriş yap