• eğer bir darbeye vs. bağlı olmadan durup dururken bir tarafından ses vermemeye başlarsa elinizle çalışmayan tarafı orta şiddette sıkın.

tuhaf bir şekilde düzeliyor.

sikayetvar.com da okudum bu taktiği. orada içindeki yaylardan kaynaklanıyor denmiş. sonuçta işe yarıyor. :)

orta parmakla vurun diyen de var.

tipik türk mantığı ile düzelen tek elektronik cihaz olabilir. :)
  • amazon türkiye'de bir satıcıdan aldığım f/p ürünü.

ses düzeyi doyurucu. dışardan gelen sesleri, müzik açmasanız bile izole ediyor. kulakları ağrıtmayacak kadar sıkarken, aynı zamanda kafadan düşmeyecek kadar mukavemet uyguluyor. takıp yarım saat yürüyüş yaptım kafamda titremedi bile. baslar doyurucu.

10 üzerinden 8. fiyata göre puanlama yapacaksam 10/10. ayrıca amazon'a ve aldığım satıcıya da hayret ettim çünkü 12 saatte falan elime ulaştı.

edit: herkes almış lan keşke övmeseydim bu kadar. trende, otobüste, sokakta ve her yerde karşıma mavi jbl'ci çıkmaya başladı.
  • aslında o cızırtı hep var fakat müziğin içinde duyulmuyor, müzik bitince yazılımsal olarak çıkıştaki amfinin enerjisi kesiliyor ve haliyle cızırtı kalmıyor. müziğin bittiğini anlayana kadar geçen sürede o sesi duyuyorsun yani üretimden kaynaklı değil tasarımdan kaynaklı bir sorun. istediğin kadar yenisiyle değiştir düzelmez. o sesi duymadığını iddia edenler belkide o seviyeleri duyamıyor olabilir. aynı sorun xiaomi telefonumda var müzik bitince cızırtı duyuyorum. ama bluedio marka anc li bluetooth kulaklığımla duymuyorum. ancnin düzgün çalışması için daha düşük gürültü değerine sahip devre kullanmak zorunda olabilirler. bu yüzden anc özellikli bir model tercih etmek faydalı olabilir.
  • dış sesi çok iyi kesiyor, spor yaparken sağa sola fırlayan kulak içi kulaklıklardan çok daha kullanışlı ve daha cızırtı yaptığı olmadı. bok atmayın. f/p ürünü arıyorsanız en iyi tercih çünkü bunun bir üstü beats solo o da jbl’in iki katı fiyata satılıyor.
  • oyun oynamak veya görüntülü-görüntüsüz görüşme yapmak için malesef kötü bir kulaklıktır.

şöyle ki, kulaklığın mikrofonu kullanıma girdiği anda, kulaklık stereo modunda ise, ses kesiliyor. mikrofondan sesiniz gidiyor ama hiçbir şey duyamıyorsunuz. mikrofonla kulaklığı aynı anda kullanmak isterseniz, kulaklığı stereo modundan mono moduna almanız gerekiyor. bu da gelen sesin kalitesini çok ama çok düşürüyor.

oyun oynayabilmek için laptopun kendi mikrofonunu kullanmak zorunda kalıyorum bu yüzden.

not-1: belki benim aldığım cihazın üretim problemi olabilir. bilemiyorum.
    not-2: bir çözümü varsa da ben bulamadım.
  • pc ile eşleştirip video/audio konferans yaparken bi süre sonra karşının sesi metalikleşiyor ve giderek anlaşılmaz hale geliyor. pc driver ı ile ilgili bir sorun mudur nedir bilmiyorum. uğraşsam çözerim ama çok üşeniyorum.

onun dışında araştırmadan etmeden o anlık ihtiyacım olduğu için aldığım, 1 yıldır da telefonla birlikte severek kullandığım bir kulaklıktır.

üşengeçliğimin geçtiği bir an editi:

windows 10 ile kulaklık - mikrofon olarak kullanılan tüm uygulamalarda sorun çıkartıyormuş. kök nedeni ve çözümü bulamadım ama workaround u var.

windows tuşu -> (klavyeden yazarak) sound settings -> sound settings penceresinde -> manage sound devices -> output devices bölümünde -> jbl headset ve headphones diye iki kere jbl tune500bt tanımlı olduğunu göreceksiniz -> headset üzerinde tıklayıp -> disable

bu ayar kalıcı değil, kapatıp açınca veya kulaklığa tekrar bağlanınca tekrar yapmak gerekebilir.
  • (bkz: jbl tune 500bt)
    hiçbir ayar yapmadan kullandığınızda zoom, webex gibi platformlarda sesleri duymakta sıkıntı çıkartan kablosuz kulaklık.

bu sorunu çözmek için:

ayarlar -> ses -> ses cihazlarını yönet -> çıkış cihazları

kısmına geliyorsunuz.
    burada
    (1) jbl tune500bt stereo ve
    (2) jbl tune500bt hands-free ag audio olmak üzere iki kez cihaz görünmekte.

bunlardan birini devre dışı bıraktığınızda sorun çözülecektir.
  • 300 tl civarına alınabilecek en iyi kablosuz kulak üstü kulaklıklardan biridir.
  • caz dinlemek için elverişli bir kulaklık değil. trompet, flugelhorn ve saksofon (tenor, alto, soprano) sololar arka planda kalıyor ve bu nedenle keyif vermiyor. tanıtımında baslara vurgu yapıldığı için ron carter’ın piccolo bass ve double bass sololarını özellikle dinledim. maalesef onlarda da tat yok. hatta kimi parçalarda bas davul dahi kayboluyor. sadece yüksek seviyede müzik alıyorsunuz. ancak yetkin değil. 65 tllik jbl kablolu kulak içi kulaklığın ses kalitesi t500btden oldukça üstün.
  • insanı dünyadan alıp götüren, müziğin içinde hissettiren kulaklık.

bir saattir kullanıyorum ve şu an evi soysalar ruhum duymaz.

ben gayet beğendim. ödenen herbir kuruşu hak eden bir kulaklık.
hesabın var mı? giriş yap