• 83. oscar ödül töreninde*, sunucunun onunla konuşmayı bırakıp bırakmadığını anlayamayıp kısa bir süre emin olmaya çalışmıştır*. yüzünde "acaba başka bir şey daha soracak mı" ifadesi oluşmuştur. sunucu kameraya doğru sırıtarak konuşmaya başladığında sessizce ortamı terk etmiştir*.
  • nedensizce çok beğendiğim oyuncu. hep böyle aşırı bir karakteri oynamalıymış gibi geliyor. aşırı zeki, aşırı kendini beğenmiş, aşırı zengin, aşırı deli vs. vs.
    gerçi şimdi düşündüm alelade bir insanı da oynasa olur gibi.
    hızlı konuşmanın en çok yakıştıklarından bir de.
    başarıları daim olsun.
  • eli cebinde ropörtaj veriyor yok böyle bir rahatlık. yine röportajında asaosyal olduğunu açıkça belli etti. sanırım the social network'ta rol yapmamış.
  • sol frame'de görünce breaking bad'in devamı mı çekilecek diye heyecanlandıran adam. jesse'nin kurtulduktan sonra trakya'ya yerleşip meth üretmeye başladığıyla ilgili fantezi kurmadım değil.

neyse ben yatayım en iyisi, iyi bayramlar.

edit: imla.
  • the social network filminde dokturmus, sanat yapmis oyuncu kisisi.
    bu film ardindan daha cok yerlerde gorecegiz kendisini eminim.
    super dahi karakterinin celiskilerini, iliskilerini, duygularini ve duygusuzluklarini sapina kadar canlandirmis, seyirciyi buyulemistir.
    saniyorum bu filmden sonra mark zuckerberg denince zihinlerde canlanacak olan resim jesse olacaktir.
  • michael cera'yla aynı insan sanıyordum ben bu abiyi, taa ki michael conan'a çıkana kadar.
  • sadece tek bir tiplemeyi canlandırabilen bir oyuncudur, veya hollywood jargonuyla söylersek bir one note actor'dür. bütün filmlerinde aynı soğuk nerd'dür. yüzünde genelde doğru dürüst bir mimik olmaz, hatta hemen her filminde pokerface'tir. ne düşünüyor, ne tip duygusal aşamalardan geçiyor, bunlarla ilgili ipucu vermemek için sımsıkı duruyormuşçasına sabittir yüzü, bir de hızlı hızlı konuşur, normal bir ses tonunda karşıdakiyle iletişim kurmaya hazır, dinlemeye hazır bir hızda bile konuşamamaktadır.

belki kafka uyarlamaları için uygun olabilir, ya da komik veya absürt olayların etrafında olup bittiği, ama kendisinin asla olaya girmediği ve hep bir mesafede gözleyici konumda olduğu kara mizah filmleri için uygun olabilir. normal herhangi bir film için değil. maalesef kendisini social network'te izledim, bu. woody allen filmlerinde izledim, gene bu. superman filminde lex luthor'da izledim gene bu. hatta bir filmi için verdiği röportajını izledim, gene aynı. adam sosyopat'la otistik arası bir şey, oyuncu olmak istemiş, kimse de dememiş ki sen bu suratla ancak mahkemede mübaşir olursun.
  • the social network, zombieland, adventureland, the squid and the whale ve roger dodger gibi şahsi beğenimi kazanmış filmlerde rol almış, donuk ifadeli, yaşlanmayan zıpır. 2002'de çektiği roger dodger'daki tip neyse 2010'daki social network'te de aynı.
  • the double filmiyle dikkatimi çeken,aynı filmde de oynayan mia wasikowska ile beraber olduğunu görünce nedense mutlu olduğum oyuncu,çok yakışmıyorlar mı allasen?
    bu arada söylemeden geçemeyeceğim the double filmini de izleyin,gayet ilgi çekici.
  • ömrümde bu kadar boş bakan, bu kadar rol yapamayan, her rolü de aynı olan başka adam görmedim. balonun da balonu bence.
hesabın var mı? giriş yap