• jet li'nin produktorlugunu de yaptigi, $imdiye kadarki en iyi filmlerinden biri. 1930'lu yillarda cin-japon cati$malari zamaninda geciyor. konu ise $oyle: jet li herhangi bir ortama gelir, dovu$ler geli$ir. diyecegim odur ki, kiss of the hede dragon, romeo must die gibi dandik filmler yerine kesinlikle bunu izlemeli bir jet li hayrani.

(bkz: woo ping yuen)
  • film olarak başarılı bulmadığım, sıradan bir film. ama dayağa doymak isteyenler için tam aranan kan. inanılmaz dayak atılıyor filmde.
  • icinde muhtelif mesaj kaygilari bulunduran iyi bir dovus filmi. her ne kadar kulturel farklar olsa da insanlari kulturune gore degil de onurlu ya da onursuz (o yorelerin yaklasimlarina gore) ayirmasi goze sokmadan hos bir yaklasim. bu tur filmler arasinda basarili bir ornek olarak kabul etmekte sakinca gormuyorum.

--- spoiler ---

jet li, dost dusman demeden hemen herkesi dover. bunu takim elbiseyle bile basarir gerekirse.

--- spoiler ---
  • cok uzun zamandir boyle guzel bir kung fu filmi izlememistim. jet li abinin degisik stilleri**** cok iyi harmanladigini gayet guzel gorebiliyoruz. herif bu iste gercekten usta galiba. yoksa bunlarin hepsi sadece bir film hilesi mi?
  • (bkz: hastasiyim)
  • chinese connectionın senaryosunun üstüne kurulmuştur, içine az biraz aşk meşk de baharat olarak eklenmiştir.
  • bu film sırasında jet li abimiz 2 kez 1 dojo dolusu aikidocuyu pataklar, sonra bir de hızını alamayıp hocalarını döver zavallıların. ayrıca yine filmin sonlarına doğru sevdiceğinin amcası* ile kapıştığı sahne de görülmeye değerdir, jet liye bir kez daha hayran olmamıza yol açmıştır.
  • müthiş iyi zaman geçirdim, benzeri çok film seyrettim ama bu bambaşka.

arada oha, bu da ne şimdi demişliğim bile var. hikaye hızlı gelişiyor, bu güzel, kim iyi, kim kötü çok da belli değil, gerçekçi olmuş bu kısmı.

neticede fena dayak atılıyor bu filmde.
  • harikulade bi haythuyt filmidir. hastalarına bunu öneririm ben.
  • jet-li'nin romeo must die filminin ardindan, özellikle genç hayranlarindan gelen elestiriler üzerine çektigi bir film. halatlar ve efektlerle herkesin istedigi kadar uçup kaçabildigi bir dönemde, bu hilelere fazla basvurmadan daha "gerçekçi" dövüs yapmasini istemisler, o da yapmis. ben onun yalancisiyim. "real combat, no flying." demis. projeye çok inanmis, filmle ilgili büyük umutlari varmis ancak film gisede pek is yapmamis. seyirciler bu gerçekcilikten hoslanmamislar. sen vermissin zamaninda damardan, damdan dama uçmussun, havada 7 tekme atmissin, simdi seni yerde görmek ister mi o seyirci?
hesabın var mı? giriş yap