• cleric john preston; equilibirum'da yeniden doğuşu başlatan insan. acayip dövüşken, attığını vuran, tuttuğunu kıran, monitörlere bile karizmatik saldıran, sinema tarihinin "költ" karakterlerinden biri şimdiden.
  • christian "fışkıran karizma" bale tarafından canlandırılan, bir "sorun"u ortadan kaldıran, fakat bu hareketi sonradan çok daha fazla soruna sebebiyet vere(bile)cek kurtarıcı. muhtemel father. yine de çok iyi...
  • özellikle proziumsuz hali aptal bir gülümseme ile izlenen,karizmanin dibine vurmus,güc sembolü karakter.
    hele filmde camdaki kagidi yirtarak agladigi bir sahne vardir ki unutulmaz.
  • son sahnelerdeki sünnetçi kıyafetiyle karizmayı biraz çizdiren ama beethoven sahnesiyle akıllara kazınmış "tetragrammaton cleric first class" şahsiyet...

(bkz: equilibrium)
  • bu sahis icimdeki tum sefkat, sevecenlik ve hayranligin selale olup akmasini saglamaktadir, kendisi ugruna jason bourne'u bile silmeyi dusunmekteyim (kizma jason, seni de cok seviyorum).. seyrederken hislerimi bam telinden titreten preston bana "aglama kuzucigim fena oluyorum" repliklerini soyletebilmekte, ayni zamanda karizma konusunda alemlerin sahi olup, olaya "i'm the best" diye baslayip, "i'm the best" diye bitirmektedir, bununla ilgili imdbden su trivia sanirim en guzel ornek olsa gerek:

body count:
    entire film: 236
    preston's body count: 118

son olarak kendisine soyle seslenmek istiyorum: "john, gunes dogarken bir senfoni dinleyelim beraber?" oy oy oy...
hesabın var mı? giriş yap