• "fazladan bir adam"in yasaklanmasiyla ve davalarla ugrasan iletisim yayinlari'na ve fatih ozguven'e asil ames ve biz tesekkur etmeliyiz dedirten yazar, dusunceli yazar hatta, cunku kendisi de demis ki bakin: "i feel bad for this translator. i feel terrible that he and the publisher are troubled for a person they don’t know–me–and that their livelihoods should be endangered for this book. i’d rather the book not be published than cause anybody any grief." [meali: reklamin iyisi kotusu olmaz derler, ama fatih amca (abartalim) ve iletisim amca icin zorluk cikaracaksa madem yayinlanmasaymis keske, tuh.]
  • kisaca, yazar. amerikali. ay bir de escinsel galiba.

"gece gibi geciyorum" adli kitabi fatih ozguven & murat tufekcioglu tarafindan cevrilmis (paylasmislar herhalde bolum bolum?), toplatilmis olan "fazladan bir adam" kitabiysa poset icerisinde olsa da satiliyor artik bildigim kadariyla (satildigini biliyorum da poset kismi muallakta).
  • roman yazarlığının yanı sıra, jason schwartzman'ın başrolünde oynadığı bored to death dizisinin yaratıcısı ve yazarıdır. schwartzman'ın oynadığı karakterin adı da jonathan ames bu arada:)
  • kitapları, hangi akla hizmet, türkçe yayınlanmaz, anlaşılamayan yazar. fazladan bir adam ve gece gibi geçiyorum fi tarihinde iletişim yayınları'ndan çıkmış. tabi baskıları yok.

yayınevlerini göreve çağırıyoruz.
  • fiona apple'ın rahmetlisi:):)*

kuzenim eski erkek arkadaşlarına rahmetlim diyor;);)
    (bkz: jonathan)
    (bkz: i want you to love me)
  • - winning is good for fantasies and late-night insomnia, but losing is good for writing — it’s more interesting, more humorous, more human

- "you don't drink?" she asked
    "no, i'm an alcoholic" i said.
    "doesn't that mean you drink a lot?" she said. they are very smart in germany
    "i've quit" i said.
    "that's good," she said. "my father is an alcoholic. but he drinks." once she said that, i knew i was in for a good night. /i love you more than you know.

yazım tarzı, tüm düğmelerime dokunuyor. modern ve new york'lu bir charles bukowski derim.
  • scott fitzgeraldvari bir havası olan genç yazar, eşcinsel centilmen.
hesabın var mı? giriş yap