şükela:  tümü | bugün
 • meyve ve sebzeleri özel torbalarda satıp, bu torbaları sıkarak meyve suyuna dönüştüren sıkma makinelerini satan, bol miktarda yatırım almış olan startup.

  yalnız biri bu torbaları 400$'lık makine olmadam da elle rahatlıkla sıkılabildiğini fark etmiş.
 • bu arada torbayı elle sıkma rezaletine ramen aslında arkasında başka bir fikir var. makine internete bağlı ve sizin meyve sıktığınızda bunu komuta merkezine bildiriyor, internet balantınız yoksa da meyve sıkmıyor. torbanın son kullanma tarihi geçmişse de sımkıyor.

  bu sayede kısa raf ömürlü olan meyve torbalarını tüketime göre üretildiğini tahmin ediyorum.
 • teknolojik kolpa.

  bu tarz zımbırtılara deli gibi hayran olan parası bol büyük bir kitle var ki kendi jetfadıl'larını var etmişler. tek dalaveresi mekanik veya hidrolik pres olan bir makinayı janjanlı bir tasarım ve abartı kaliteli bir paket ile bu dalyanaklar için piyasaya sunup parayı cukkalayabiliyor uyanıklar. vay arkadaş yav bu neymiş böyle.
 • batmıştır. internete bağlanmayan makinaları tamamen boşa çıkmış, getirene parasını iade edeceklermis.

  bu kadar boktan bir fikrin bu seviyeye gelmiş olması bile şaşırtıcı, iyi dayandılar.
 • internet of things mevzusuna çok güzel bir örnek olan taze patlamış girişim. her şeyi internete bağlayıp aşırı karmaşık hale getirmenize gerek yok. ürüne yeterince değer eklemiyorsa, akıllı özellikler kimsenin umrunda değil.

  https://blog.bolt.io/…-is-so-expensive-6add74594e50

  girişimcilik ve teknoloji ile ilgilenen kardeşlerimizin hikayesini uzun uzun okumasını tavsiye ettiğim portakal suyu sıkacağı.