• kurukahveci mehmet efendi'nin avusturya muadili olan şirket. avusturya'da, kurukahveci mehmet efendi'nin türkiye'de sahip olduğu pazar hakimiyetinin aynısına sahiptir. dolayısıyla çok da aman aman kahve satmaz. sattığı kahve mehmet efendi'ninki kadar korkunç bir kalitede olmasa da, pakete ne koysa satılıyor, niye kaliteli çekirdek masrafına girsin?
  • kırmızı paket olan filtre kahvesi 115 tl ye çıkmış dolar kuru sağ olsun, alternatif arıyorum suser lara güvenim tam yeşillendirin lütfen.
  • sondermichung kahve çekirdeklerini aldığım, bendeki yeri en tepede olan kahve üreticisidir. gelsin de bakalım neymiş bunun spesiyal tarafı görelim, dediğim.
  • 2 yıl önce viyana'daki mağazasından whole beans olarak aldığım mükemmel kahve üreticisi. illyile birlikte en sevdiğim kahve markalarından. tadı çok leziz.
  • 21 mart günü şiirle ödeme yaparak kahve içebilirsiniz. evet şaka gibi ama gerçek. üstelik herhangi bir şeyler yazıp vermeniz yeterli.
    bana göre ekşimsi bir tadı var bu markanın ama 21 mart günü hazırladıkları kampanya, bu markayı sempatik gösterdi gözüme.
  • adapazari'nda usulca acilip kapanan, kimsenin farkinda bile olmadigi kahveci. gordugum en vizyoner adamlardan biri olan bir abim acti ama sag caprazinda gloria sol caprazinda starbucks vardi. ve bu sehirde piyasa dedin mi akan sular durur. iyi kahve de neymis? hic.
  • 'julyus maynli' diye okunur. türk kahvesi wien şubesinde güzeldir.
  • logosundaki fesli figür gayet de fesli bir osmanlı’yı tasvir etmektedir. kendi sitelerinde bunu belirtmektedirler (türk/arap olarak belirtmişler sonrasında ise doğrudan osmanlı olarak belirtmişler) hatta nedeni olarak da söylenceye göre viyanalıların kahveyle tanışmasına vesile olan viyana kuşatması sonrası osmanlı ordusunun sefer için yanlarında getirdikleri bir çok diğer malzeme gibi çuvallarca kahveyi de geri alamadan çekilmeleri sonrası oradaki çuvallardaki kahveyle viyana’nın ilk kahvecisinin açılmasına konuyu bağlamışlar.
    fesli figür için kaynak
  • fincan tasarımlarındaki yalınlık bir beni mi etkiliyor? sadelik kazanacak.
    kahveleriyle de geçen yılbaşında hediye olarak gelince tanıştım. gourmet auslese filtre kahvesini çok beğenmiştim. bir karşılaştırma yapacak olursam starbucks ve diğerleri onun kulu ve elçisi olabilir ancak.
  • çekirdek kahvesini severek tükettiğim avusturya menşeili kahve üreticisi. cafe crema premium ailecek en sevdiğimiz ürünüdür.
hesabın var mı? giriş yap