şükela:  tümü | bugün
 • takdir edilecek bascı. ne de olsa tool yani.
  (bkz: paul d amour)
 • ernie ball musicman bas ve mesa boogie amplifikatör kullanır.
 • peach adlı gubu dağıldıktan sonra, 1995'te tool'a katılan basçı.
 • tool parçalarının yarısını oluşturan ritmik payda içerisinde danny carey den sonra gelen adam.
  bazen danny carey ile eşit olan adam..
 • sonunda hakkında bişeyler öğrenebildiğim adam..

  tam adı "justin gunnar walte chancellor" olan tool bassçısı, 19 kasım 1971 kent, ingiltere'de doğdu. 8 yaşında gitar çalmaya başladı ve 14 yaşında peach grubunu oluşturan arkadaşları ile biraraya gelip çalmaya başladı. peach ile don't make me your god, burn ve spasm isimlerindeki 3 e.p'yi çıkardılar. justin chancellor, tool ile new york'ta tanıştı ve grup elemanları ile letişimini devam ettirdi. 1994 yılında peach, tool'un avrupa turunda öngrup olarak sahne aldı. toolun o zamanki basçısı paul d'amour gruptan ayrıldıktan sonra justin, tool elemanları tarafından gruba çağrıldı ancak ilk seferinde justin bu öneriyi kabul etmedi. peach 6 ay önce dağılmıştı ve justin, peach'i yeniden kurma çalışmaları içindeydi. 14 yaşından beri birlikte çaldığı arkadaşlarına sadakatinden ötürü tool'un teklifini redetti. ancak sonunda bunun kaçıramayacağı önemli bir şans olduğuna karar verip amerika'ya gitti.
  kyuss'tan scott reeder, filter'dan frank cavanagh; tool'un 1996 çıkışlı aenima albümünde 'die eier von satan' şarkısıyla yeralan zaum'dan marco fox ve pigmy love circus'dan sheperd stevenson'ın da katıldığı seçmeleri başarıyla atlatan justin, yeni basçı olarak tool'a katıldı.
  amerikaya yerleştikten sonra 1997 ocağında ariadne chancellor ile evlendi. 2001 yılında ise evliliği sona erdi.
  *

  şu an halen tool ile çalışmalarına devam etmektedir. ne de iyi yapmaktadır.. seviyoruz kendisini.
 • ernie ball musicman bass'ı sadece forty six and 2'da ve h.'te kullanmıştır. bunun dışında wal bas kullanır. ernie ball bas gitar teli kullanır.
  ayrıca bu adamın kullandığı bass gitardan daha önemlisi bence kullandığı efektlerdir, ki deli gibi efekt pedalı kullanır. en önemlisi digitech whammy pedalı olsa gerek. şarkı içinde farklı oktavlarda gezindiği için, çoğu yerde ikinci gitar görevi görür, yeri gelince deli gibi de akor basar... pena kullanır...
 • tool adlı başka evrenden gelmiş sözde müzik adı verilen bu dünyaya ait olmayan bir müzik tarzı yapan grubun bascısı
 • justin chancellor gibi basçım olsun 100 trilyon dolar borcum olsun. bildiğin hastalık, manyaklık bu adamın yaptığı.
  bas tonlarının ekstra hastasıyım, hey maşallah.
 • the pot'da çaldığını insan çalmaz...