• işte o kader mahkumlarının suçları;

1- bilinçli taksir ile öldürme.

2- her türlü nitelikli yaralama. (sonucu ölüm de olabilir)

3- nitelikli hırsızlık.

4- nitelikli dolandırıcılık.

5- nitelikli yağma / gasp.

6- çete faaliyeti.

7- güveni kötüye kullanma. (iç etme, hacılama)

8- karşılıksız yararlanma.

9- mala zarar verme.

10- hakkı olmayan yere tecavüz.

11- haneye tecavüz.

12- fuhuş, pezevenklik.

13- çocuklara müstehcen yayın verme/satma.

14- tehdit.

15- alıkoyma.

16- kaçakçılık. (insan kaçakçılığı dahil)

17- sahtecilik (ilaç, ürün sahteciliği, evrakta sahtecilik dahil)

18- rüşvet, irtikap.

19- firar.
  • kader mahkumu falan değillerdir. suç işlemiş ve cezasını hukuk vermiştir.
  • bunu mağdurlara sorsana delikanlı diye yanıt verilebilecek tezdir.

sanat filmi izliyorum / engelle / başlıklarını engelle
  • suçu mahkeme kararıyla sabit olmuş kişilere 'kader mahkumu' demeyi de hamdolsun biz icat ettik.
  • kader mahkumu mu ? tecavüz etmelerine, hırsızlık yapmalarına, dolandırıcı olmalarına hep kader sebep oluyor öyle mi? ne sikimsonik şey bu lan o zaman neden ahiret olduğunu zırvalıyorsun, yok insan en üstün varlık çünkü zekası var tercih yapabiliyor. yapamıyormuş demekki. öyleyse neden mahkemeler var herşey kadermiş madem. allah aşkına neyle besleniyorsunuz bize de söyleyin ben artık cahil ve mutlu biri olmak istiyorum..
  • yoktur.

kader mahkumu da yoktur.

asıl kuduran;

kader mahkumu olarak tanımlanan kadın ve çocuk katillerinin, pedofillerin ve tacizcilerin;

yine bu kavram içine sokulmak istenilen rüşvetçi, hırsız ve diğer suçluların

tahliye edilmesine sevinen, bunu meşrulaştırmak isteyen vicdansızlardır.

kadına şiddet uygulayan, kadınları taciz eden veya onları katledenler, kader mahkumu değil, bildiğin aşağılık suçlulardır.

suçu ve suçluları savunmayın boşuna...

not: bunları savunanların hayallerinde de çocuk ve kadınlara karşı aynı suçları işlemek var mıdır?
  • hayatında hasbel kadar bir kere suç işlemiş insan kader mahkumu sayılabilir. (bir ihtimal yani) ve güncellemeden önceki infaz yasası ile bu kader mahkumu denilebilecek adamlar zaten cezaevine girmiyordu. (ağır cezalık suçlar hariç) şimdiki güncelleme ile kader mahkumları değil, sabıka kaydı çarşaf gibi olan it kopuk dışarı çıkmıştır. #evdekal türkiye. kendi güvenliğin için.
  • kader mahkumu nasıl amk, cocuğa tecavüz et öldür, kadını sokak ortasında kes, eve gir hırsızlık yap, gasp yap adı da kader mahkumu.... la bi gidin
  • ben daha çok senin gibi bir kanı bozuğun oksijen tüketmesine kuduruyorum.
    izlediğin filmi ayrı, sanatını ayrı sikeyim.
  • bu tecavüzcü affını savunan kitle öbür yandan daha hüküm giymemiş, iddianamesi hazırlanmamış kişilerin/gazetecilerin/siyasetçilerin yıllarca tutuklu yargılanmasına hiçbir şey demiyor, hatta muhtemelen destekliyor. o nedenle (bkz: bsg)
hesabın var mı? giriş yap