• bana zamanında birilerinin canı çok yanmış, bütün kadınlara düşman olmuş gibi geliyor...
  • kadın deyince;
    aklıma annem, eşim ve kızım geliyor.
    niye düşman olayım ki?
    niye düşman olunsun ki?

onlar için düşman olunulur...
  • oysa artmadan çoğalması gerekirdi.

(bkz: anlatım bozukluğu)

edit: artarak artmak deyiminin yerine kullanıldığını söyleyen arkadaşlar var. artış hızının artması gibi. kastedilen oysa sözümü geri alıyorum.
  • (bkz: kedi erişemediği ciğere mundar dermiş) atasözünde olduğu gibi herhangi bir sebeple erişilemeyen, kaybedilen kötüdür, pistir ve hatta düşmandır. kadın, kadının bedeni, toplumsal konumu üzerinden yürüyen bu tür düşmanca yaklaşımlar bir süre sonra, kadınların lehine olan yazılı ve yazılı olmayan hak kayıplarını beraberinde getirecektir. muhafazakarlasma ile beraber kadının görünürlüğünün azaldığını hep beraber görüyoruz. kadının olmadığı yerde kadına karşı önyargı ve düşmanlık olması normal. harp meydanda kazanılır. kadınlara bu konuda tavsiyem seslerini daha yüksek çıkarmaları, toplumda, sokaklarda, iş hayatında vd. alanlarda çok daha fazla görünür olmalarıdır.
  • eleştiri,her alanda yapılmalıdır ki doğru yaptığımız şeylerin yanında yanlışlar yaptıklarımızı ya da eksik yaptıklarımızı da görebilelim ama aynı zamanda bu belli bir saygı içeren cümleler hareketler barındırarak yapılır.

sözlükte açılan ve kadın adına sahip konularda gerçekten kadını belirli bir saygı çerçevesinde eleştirmeye yönelik değil artık,düşmanlığa doğru gidiyor yapılan yorumlar yazılan yazılar ama sonrasında şunu diyorum bunları yazan insanların anneleri kız kardeşleri yok mu? hadi geriye kalan kadınlar kötü,yalancı,oyuncu,paragöz peki ya kendi kanından canından olanlar,onlar sizin gibi değil derseniz o zaman yaptığınız eleştirinin de bir mantığı kalmaz çünkü siz durumu genelleştiriyorsunuz.

ki çoğu insanın yaptığı yorumların arkasına dayandırdığı durum da şu hayatlarında sadece belli başlı insan tipleriyle tanışmış ve kötü tecrübeler edinmişler ve geriye kalanları da böyledir diyerek bu tufanın içine ekliyorlar.

böyle yaparak bu sorunu aşamayız ki çünkü kadınlara kötü diye sayılmış olan bütün huylar erkeklerde de var yani bir cinsiyete advedilmiş bir durum söz konusu değil.
    ha yaşanılan tecrübeler bakın benim başımdan bu geçti ve ben karşı tarafa bir önyargı oluşturdum şeklinde olsa gene oturulur konuşulur ama direk bir nefret söylemiyle karşılaşınca insan ne kadar konuşursa konuşsun karşı taraf duymak istemedikçe duyulmaz.

bence karşılıklı sen bunu yaptın,senin türün böyle gibi suçlamalar da bulunmak yerine gelin kabul edelim,dünyada iyi kadın/erkekler değil insanlar var.
  • ya bu türk kadınları ne kadar mağdur arkadaş.
    sosyal medya meriçlerden geçilmiyor zaten. her başlıkta kadınlardan daha büyük savunucular haline geliyorlar.
    şurada gerçek yüzünüzü gören 3-5 kişi var onlar mı kaldı tek derdiniz.
  • (bkz: erkek egosu)

karşı cinsi kötüleyerek kendini yücelttiğini zannediyorlar malesef.
  • erkeklerin akıllarının yavaş yavaş başlarına gelmeye başladığını gösteren olay. pozitif ayrımcılık ayağına yakında bunlar bizi siker de.
  • erkek düşmanlığınında kadınlar arasında artarak çoğalmasından dolayı iki cinsiyet arasında görünmez bir stratejik savaş başlamıştır
  • hahahahah kadın düşmanlığıymış kronik meriçliğe gel. dünyada modaymış da bilmem ne.

oğlum trump neden seçildi sence? isveç’te bile aşırı sağcı parti oylarını katlamış. bu moda değil tepkidir tepki. dip dalgasıdır.

neo liberal sıçmıklarınızla bütün değer yargılarına kafa göz giriştiniz, yereli, yerliyi, ana unsuru aşağıladınız, erkekliği aşağıladınız, toksik dediniz, mültecicilik, ötekicilik, duyarcılık yaptınız. burada kürtçülük, amerikada siyahçılık yaptınız, black lives matter korosuna katıldınız. erkekliği yerin dibine soktunuz, meriç devşirmelerinizle kadınlığı, kadıncılığı yücelttiniz.

şirketlere personel seçen artificial intelligence aplikasyonlarını bile kadın düşmanı diye suçladınız lan. ai pozitif ayrımcılık dediğiniz kadın kayırmayı bilmiyor tabii, ne yapsın sistem kalifikasyonlarına, gücüne, yeteneğine vs göre işlere personel ayıklıyor, ana bir bakıyorlar yüzde 70’ini erkeklerden seçmiş. e o işleri en optimum şekilde kotaracaklar da o seçilen kişiler, algoritmaya göre. bu app’in bile tasfiye edilmesini sağladınız. kadın düşmanı dediniz lan sisteme ehin ehin.

trend aslında sizin sentetik kurgularınız. kadıncılığı da kapsayan neoliberal sıçmıklar kümesi. hatta kadıncılık ötekicilikle kapışır bu alanda, o kadar diyeyim.

hal böyleylen dünyada da bu ülkede de erkeklerin “ehh yeter lan” demesi oluyor işte tam anlamıyla senin kadın düşmanlığı dediğin şey. sen daha dur ülkelerin asli unsurlarının dip dalgası geliyor pek yakında. o zamanda ötekiciliğin nelere yol açtığını görüp biz ne bok yemişiz diyeceksiniz.

suçlu sizsiniz.
hesabın var mı? giriş yap