şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: entry nick uyumu)

  sene 2018, hâlâ gelişememiş. insan gerçekten hayret ediyor.

  farklılık ayrı şey, eşitsizlik ayrı şey. yapabildiklerimiz/yapamadıklarımız birbirinden farklı diye insani değerimiz de farklı olacak değil ya.
 • biz erkekler genelde kendimizi kadınlardan üstün görürüz. bu fizyolojik olarak doğrudur. psiko-motor becerilerimiz onlardan kat be kat iyidir. arabayı net iyi kullanırız, bizim gibi spor aktivitelerinde başarılı değillerdir falan filan...

  fakat arkadaşlar, gençler, romalılar! dünyaya hayat veren kadın yahu. su hayattır muhabbeti vardır ya, onun gibi aynen, kadın hayattır. hatta mitolojide memeleri büyük tasvir edilmiş kadınlar var ya, odur işte olay. sen hiç bir bebeğin, erkek bebeğin, annesine ne kadar muhtaç olduğunu gözlemledin mi mesela? işte onu gözlemleyince kadının değerini çok iyi anlarsın.

  neşet baba'nın veciz sözü olayı özetliyor: kadınlar insandır, biz insanoğlu...

  mesela ilk entry giren eleman "bugün iki erkeği doğaya bıraksak en fazla birbirini siker ama kadınlar onu bile yapamaz." demiş. nedir baba o sikteki olay öyle? "onu bile yapamamak?" penise yüklediğin bu kutsiyet, bu yücelik nedir? hayır bir de doğaya bıraktığın iki erkek birbirini sikse ne olur? ne çıkar ortaya? makatı çatlatırsın, sıçarken hakikaten sıçarsın!
 • kanunlar önünde, eğitim sisteminde tabi ki eşitiz. fiziksel, mental, sosyal anlamda tabi ki farklıyız.
 • ilk entriye katılarak şöyle devam etmek istiyorum; kanun önünde kadınlardan ne gibi konularda üstünüz acaba? şu anki yasalarda kadın-erkek eşitliğine aykırı ne var da bu kadar ötmeye devam ediyorsunuz? hatta tam aksine kadına pozitif ayrımcılık hakkı tanınan durumlar söz konusu.

  kanun önünde kadın-erkek eşitliği sağlanalı yüz yıl oldu ama sizin niyetiniz pozitif ayrımcılık kazanmak gibi duruyor. insanlık tarihinde son yüzyıla kadar süregelen erkek egemenliğin intikamını almak istiyoruz diyin de şu işi daha centilmence tartışalım.
 • eşitlikten dem vuran arkadaş. mutlak eşitlik ile nispi eşitlik kavramlarından bihaber sanırım. adalet kavramına hiç girmiyorum bile. mutlak eşitlik adaletsizdir. demokrasiye aykırıdır. her haltta eşitiz ama askerlik deyince sadece erkek yapar. sonra bir de hamile mevzusuna girerler. çocuk doğurmak tercihtir. askerlik mecburi. pardon ama eşitlik bunun neresinde? madem eşitlik diyorlar yallah askere.

  düğünü erkek yapar. evi erkek alır. içini erkek döşer. bir şey oldu mu erkek koşturur. evin masraflarını erkek öder. hesabı erkek öder. kadın cüzdan almasa da olur nasılsa. lafa geldi mi eşitlik. hadi len oradan. 250 gram için kudurmuş it sürüleri yüzünden bizler de kadınların uzaya çıkmış egolarını kaşımak zorunda kalıyoruz. laf edince de feminist tipler zıplıyor. özellikle türk kızları böyle. tanışırken adriana lima havası. flört ederken türkan şoray bakışları. az ilerleyince fahriye evcen tripleri. evlenince kezban. ne anladım ben o işten.