• yaptıklarını hata sanmaları. bu sebepledir ki, gereksiz ve son derece haksız, acımasız bi reflekse sahiptirler: (bkz: #17183075)
    halbuki: (bkz: #17235846)
  • günün her saniyesini sevgiliye "seni seviyorum" diyerek geçirip karşı tarafı bıktırmak bu hatalara bir örnektir.
  • aşık oldukları adamı değiştirmeye çalışırken gittikçe o adama benzemek..
  • erkek cinsine aşık olmaları başlı başına hata da. hadi yaptın.

aşık olduğunu söylemeyeceksin.

değer vermeyeceksin.

it muamelesi yapacaksın.

hasta olduğu zaman sevgili denen şahıs " anan baksın" diyeceksin.

"canım supangle istedi" dediğinde aynı zat, mado'dan iste diyeceksin, kalkıp yapmayacaksın.

asla aramayacaksın. ta ki o "öldüm mü kaldım mı bir arar" insan diyene kadar hatta o zaman da aramayacaksın.

hiçbir zaman evine gitmeyeceksin.

çok mu özledi, o gelsin.

onun evini asla toparlamayacaksın. parası mı yok mu bırak, tutsun bir kadın toplatsın.

ve en önemlisi seni kıracak bir şey yaptığında kapris yapıp, ağlayıp ona bunu anlatmaya çalışmayacaksın. aynı şeyi sen ona yapacaksın ne kadar hızlı öğreniyorlar şaşar kalırsın.

özetle. aşık olmayacaksın. bok mu var. otur evinde.
  • otobüse binip gitmesi,
    uçağa binip gitmesi,
    trene atlayıp gitmesi,
    gemiye binip gitmesi,
    denizleri aşması,
    karaları yürümesi,
    transatlantik ile seyahat etmesi,
    zeplin sürmesi (son çare)
    ufo kullanması (son çare)
    tornete binmesi (mecburi hallerde)

ve bunların hepsini aşık olduğu kişi için yapması; anası babası çağırsa gitmeyeceği yerlere elin herifi için bir sürü kilometre yaparak ulaşması en basic hatalarıdır.
  • ''kilşeleri boşver, genellemeler yanlıştır.'' diyen adamlara güvenmeleri. içlerinden geldiği gibi davranıp, her seferinde çuvallamaları.

bütün klişeler doğru, kaçan kovalanır. ''gitmesini istediğiniz birini çok sevin, mutlaka çekip gider.'' mottosu geçerlidir. üstelik de bunu özellikle vurgulayanlar en çok bu tanımlara uyanlardır...
  • mutlak güven diye bir şey olduğuna inandırmak kendini. söylediği her şeyi ilk defa, ilk heyecanla sadece size söylediğine inanmak. öyle olmadığını bilmek, ama ne yazık ki inanmak.
    oysa dersin ona," az olan ama gerçek olanla yetinirim yeter ki yalan söyleme bana, sakın."

söz verir, "ellerinden daima tutucam, hep.."

sanki okumamışsın gibi onca yazılanı, yaşanmamış gibi tekrarları inanmak var işte "bu defa farklı olacak! hissediyorum." ne hissediyorsun yahu, inanmak istiyorsun inanmak. güvenmek, sığınmak.

o biri ada'n olsun istiyorsun. o, olsun istiyorsun. o'lmuyor.
  • asik oldugu kisi yüzünden dostlarini ve arkadaslarini unutmasi.
  • kendilerini kandırırlar, başka kimseyi değil sadece kendilerini. o kadar çok inanırlar ki kendi yaşadıklarını düşündükleri şeye, eşe dosta kendilerini inandırdıkları şeyi anlatıp dururlar. anlattıkça içlerinde büyür duyguları, duyguları kabardıkça anlatırlar.

sonuç: paylaşılmaması gereken pek çok şey cümle alemle paylaşılır!
    sonra?? biricik (böyle durumlarda yüksekle muhtemel karşılıksız) aşkınız içinizde* patladığında anlattığınız insanlar size her "eee noldu?" diye sorduğunda bir kez daha büyür kalbinizde açılan geniş boşluk.
  • götümü kesmeleri. evet.

yapmayın demiyorum hobi olarak yapabilirsiniz yine de ama o "biraz eğilebilirr misin lütffen?" demeden önceki yere kalem atma huyunuzdan vazgeçmenizi öneriyorum.

ayıp oluyor. lütfen.
hesabın var mı? giriş yap