• "dedelerinin yaptıklarından dolayı hede hödö... bedel ödemiştir" minvalinde konuşabilen insanlar ile aynı dünyada bulundukları için, bu iğrenç dünyada çocuk oldukları için oldukça şanssız çocuklardır. çocukların ırkı, ulusu yoktur dostlar. yazılan nefret dolu entryleri okurken kanım dondu, elimizden bir şey gelmiyor belki ama en azından bu anlamsız ırkçılığa son verilmeli. çocuklar için.
  • sözlükteki potansiyel çocuk katillerini göstermiş görüntülerdir.

nasıl bir mahluk sun ki şu görüntülere bakınca gülebiliyorsun ?
  • pkk denen kan dokucu vahsi teror orgutunu aklamak icin kullanilmaya calisan, yurek sizlatan cocuklar.

pkk cocuklari surerse konusamayacakmisiz. bak hele bak.

hangi sinir kavgasi, hangi yetmeyen toprak, hangi siyasi-dini kazanc elinden hicbir sey gelmeyen canlari, cocuklari bu hale sokmayi hakli hale getirebilir? siz nasil vicdansizsiniz boyle?
  • abi bu görüntüler karşısında içiniz cız etmiyorsa, gidin beşiktaş bayern münih başlığına filan yazın, ne bileyim kendinizle ilgili bir rezalet başlığı açın. görüntülerden kötüsü girilen entryler. bir tane ırkçı kafese kapatılan çocukların dedeleri yüzünden bunu hakettiğini ilan eder, bir tanesi kafes gibi değil daha çok nezarethane gibi der, kapatılmasalar ölecekler böylesi daha iyi değil mi der. yazmayın lan. zorunda değilsiniz.

insanlık suçudur.
  • oldurmekten daha kötü ne yapacaklar diye düşünürken böyle haberleri sıcak koltuğundan izlemek de insanın kendisini yaşadığına utandiran sebeplerden..

bir şey yapilmiyorsa/yapmiyorsak allah'ım lütfen kopar kıyameti.. ben böyle insanların var olduğu bir hayatta daha fazla nefes almak istemiyorum..

bu zulme sebep olanların her birine ayrı ayrı can-i gönülden lanetlerimi gönderiyorum.. bin türlü belanızı dilerim..
  • izleyip izlememe konusunda kararsız kaldıktan sonra sonunda moralimin bozulmasını göze alıp izledim. iyiki de izlemişim. göründüğü kadarıyla olup biten, israil askerlerinin muhtemelen kendilerine taş atarken yakaladıkları çocukları geçici olarak kilit altına almalarından ibaret. görünürde ne dayak ne de kaba güç kullanımı var.

taş atma konusundaki tahminim ise filistinlilerin geçmişte kullandıkları ve herkesçe bilinen taktiklerine dayanıyor. çocukların öne sürülmesi ve buna karşılık veren israil askerlerinin gereksiz güç kullanımı dünya kamuoyunda israil’i zor urumda bırakmıştı. o açıdan, çocukları tehlikeye atmaları eleştirilebilecek bir durum olsa da filistin tarafı için efektif bir direniş yöntemiydi.

bugünkü görüntülere dönersek, israil askerlerinin disiplinlerini koruyarak gereksiz sertliğe başvurmadıklarını, ve bu açıdan ortada fazla yaygara koparacak bir durumun olmadığını düşünüyorum. böyle şeyler üzerine dellenmek yerine asıl eleştirilmesi gereken, filistinlilerin bölgelerinde mantar gibi peydahlanan yahudi yerleşimcilere, filistinlilerin kendi topraklarında duvarlarla çevrilmesine ve israil hükümetinin uyguladığı diğer birçok ırkçı ayrımcılığa odaklanılması gerekmekte.

bir de, eklemeden geçemeyeceğim. kendi ülkesindeki en ufak protestoyu kadın, yaşlı, çocuk demeden en ağır kaba kuvvetle bastıran türk polisine alkış tutan kitlenin, konu israil-filistin meselesi olduğunda insan haklarını hatırlaması ağır ikiyüzlülük içeriyor. aslında o çok nefret ettiğiniz israil’in yobazlarından pek bir farkınız yok. sadece onlar daha akıllı ve iyi eğitimli.
  • acı olay

çocuk diyoruz, insan diyoruz..

hala hak ettiklerini ima edenler var yahu, bu dünyanın amına koyayım ben.
  • (bkz: orospu çocukluğu nedir)

olay dinci duyarı değildir. ama bu kadarı da fazla.

israil devleti savaşı devam ettirmek için gelecek nesil filistin milislerini motive ediyor. 8-15 yaşlarında kafese kapatılan çocuk 16-25 yaş arası genç hali ile ne yapacak ?

evet doğru bildiniz. bulabilirse tüfek, bulamazsa bıçakla saldıracak. ben bu durumda olsam elimden nasıl geliyorsa öyle savaşırdım.

önce insan olmak , sonra diyalog ve anlaşma . bu uygulama çok hatalı , hatta facia.

barış düşmanla yapılır.
  • müslüman olmadıkça onlarca kişiyi katletse bile katil diyemeyen global medyanın, yeri gelince kediye köpeğe duyar kasan batı aşığı tayfanın, devrim aşığı sözde barış yanlısı che guevaraların görmezden geldiği çocuklardır.

edit: bir yazardan gelen mesajı aynen aktarıyorum:

“kediyle ne alakası var lan. sana mı soracağız neye daha çok ilgi göstereceğimizi”

demek ki neymiş ? bazılarının gözünde ortadoğunun müslüman çocuklarının, avrupanın kedisi kadar değeri yokmuş...
  • zalimler için yaşasın cehennem.
hesabın var mı? giriş yap