• (kadıköy'dekinden bahsedeceğim)
    biraz pahalı bir yer sanırım, genel itibariyle kadife sokak'taki diğer işletmeler gibi. benim için ayrılan yanı şu:
    öğleden sonra bir vakitte oturmuştum bir kere buraya. işte bir şeyler içiyorduk ama canım inanılmaz turşu istedi, menüde de öyle bir şey yok.
    neyse sorduk yine de şanımızı deneyelim, getirdiler bi kase turşu.
    dedim şimdi menüde de yok, aptal bi fiyat söyleyecekler ama, hadi neyse getirdiler en azından, sempatik.
    kalkarken baktım, temsili de olsa hiç bi ücret almadılar ve beni büyük göt ettiler.
    o gün bu gün inanılmaz bi sempati duyuyorum bu yere.
    çok istemişti canım o gün turşu.
  • aşkın nur yengi'nin çok hoş ve eğlenceli bir şarkısıdır.

''aramızda bir kahvelik mesafe, kahve bahane.''
  • kadıköy kadife sokak'ta dart oynanabilen mekan. bu sene düzenlediği dart ligi sayesinde istanbul'lu dart sever insanları haftanın en az 2 gecesi bir araya getirmektedir. özetle ne zaman yolunuz düşerse dart oynayacak birilerini bulabileceğiniz mekan.
  • aydında muğla yolundaki mekan.
    aydının ilk modern kafelerinden biriymiş.
    ben burda hiç ummadığım lezzette kırmızı et yedim.
  • kadıköy'dekisinde bira mira istediğinizde içmeden önce iyice bi bakın. kaş kirpik burun kılı çıkabiliyor içinden. değiştirtin. yalnız ekleyeyim ki, bu durumu garsona söylediğinizde ikinci dumuru yaşamayın: "hadi ya ahuaha" diyor garson sdlkfsdjlk. saçma bi yer aslına bakarsanız. kadıköy'deki açık hava mekan sıkıntısından nemalanıyo.
  • barlar sokağında "arka oda" nın karşısındaki girmekten hep korktuğum mekan.
  • güzel milkshake sunan ama sütlü çay yerine süt tozlu çay satan, özellikle filtre kahveleri taş fırından alınan zeytinli poğaçalarla pek güzel giden mekan.
  • 1 kadın 1 erkek ile beraber rtük'e kapak üzerine kapak takan eğlenceli dizi/dizicik. severek izliyoruz...
  • öner erkan ve janset'i artık barındırmayan süpfer dizi. hiç komik değilsiniz, eksiklikleri öyle belli ki...
  • alsancakta artık gitmekten sıkıldığım yerdir. hele ki haftasonları 13.00 - 14.00 arası giderseniz şansınız varsa aralarda bir yere oturur sinersiniz. çok kalabalık bir şekilde gittiğimizde "aha örgüt toplantısı" demişlikleri vardır. yinede arada gidilir, sıcak çikolatası içilir, tanıdıklar mutlaka görülür.
hesabın var mı? giriş yap