• akademik insan çığlığı.
    (bkz: radikal okuyup cnbc e izliyorum kaliteli yasiyorum)
  • gözlerim yanıyor artık, uyumak istiyorum diye devam edebilir mesela. yada hiç başlamayabilir bu cümle. sonuçta tercih meselesi öyle değil mi?
  • kahve icip makale okuyorum, ot gibi yasiyorum,
    gozlerim yaniyor artik, uyumak istiyorum,
    ne kariyer ne de gelecek artik umurumda,
    sikerim masterini da doktorasini da.

(bkz: ben sadece parcalari birlestirdim)
  • sosyal bilimler öğrencilerinin, özellikle sınav dönemlerinde, mecburen ya da severek ama mutlaka yaptıkları eylemin dile dökülmüş hali.
  • zaman zaman etki alanına girdigim kara bahtım kem talihim. fazlası bas donmesi mide bulantısı yapar.
  • "deadline"a 3 gun kala makale yazimina baslanirsa- yumurta/topuk etkisi altina girmis yillar once, cikamamis uzerine bir de agzinda yaralar acildigi halde sicak sut icmekten , yogurda da bir istah saldiran- "us" fakiri sahis tarafindan, o son 3 gun boyunca defalarca"repeat"e alinarak soylenir, cumle, bu cumle. sonra da boyle ne dedigini kendi de bilmez iste, tuhaf kici-basi bir yerde devrik cumleler kurar.
  • ne zaman ki; ardarda okunan makaleler, yaratıcılığınızla doğru orantılı bir süre içerisinde yeni fikirlerin zihninizde belirmesini sağlar, işte o vakit, sözde "ot gibi yaşamak" halinden sıyrılırsınız. ve ancak o zaman, kahve, keyif verici madde haline dönüşür. yaratıcı değilseniz eğer, istediğiniz kadar neden sonuç ilişkileri kurun, dirsek çürütün, hiçbir zaman o keyif kahvesini içemez, dilinize de bu sözü pelesenk edersiniz.
  • doktora ya da doçentlik tezi hazırlayan, mevcut akademik sistemde bunu başarabilmek için 0 (yazıyla sıfır) sosyal hayata sahip olup uykusundan kahve yardımıyla feragat eden asistan veya öğrencinin haklı serzenişidir.
  • akademik cenahın yaşamının büyük bölümünü kapsayan etkinlikleri özetleyen cümle.
hesabın var mı? giriş yap