158 entry daha
  • iki öğün arasında..

genellikle sabah kahvaltısı ile akşam yemeği arasında kocaman bir bardak sade filtre kahve içiyorum, açlığımı kesiyor.. yanında da 2-3 tane eti puf yiyorum pırıl pırıl oluyorum yeminle..
  • uyumadan hemen önceki zaman
  • sabah / ikindi
  • filtre kahve güzel, o yoksa sade nescafe de iyi ama benim unutamadığım kahveler, takım komutanının nöbetçi olduğu ve 10-11'e kadar mesai yaptığımız gecelerin sonunda yazıhanedeki arkadaşla kantinin önünde içtiğimiz ikisi bir aradalar. maaşlar, hava değişimi ödemeleri, mahkeme dosyaları, zimmetler halledilmiş, sinir stresin üstüne güzel, kısa bir sohbet edilmiş ve dışarı, trakya serinliğine çıkılmış. uzakta, karanlıkta yunan sınırı var, arada "terhis olunca gideceğim." deyip gitmediğim köyün olduğunu biliyorum, kahveler bitince postallardan kurtulup, yıkanıp paklanıp yatacağız.

anlayamazsınız.
  • genelde herhangi bir şeye yoğunlaşmadan önce taze çekirdekten yeni çekilmiş ve demlenmiş kahveyi, o işin başına geçince yudumlamak çok zevk verir. fakat daha üst bir versiyonu var. sanırım her zaman yapılamadığının etkisi de var.

bahar aylarında, yani tam da bu zamanlar, sırt çantana koyduğun kamp ocağı (yoksa termosa kaynamış su), kahve çekirdeği, v60 demleme ekipmanın ve el değirmenin ile birlikte sabah ormanlık veya gölet bir alanda bisiklet turuna veya yürüyüşe çıkarsın. yaklaşık 1 saatlik sürüşün/yürüyüşün ardından göl kenarına veya manzaralı bir ağaç altına geçer, 7 8 dakikada taze çektiğin kahveyi pour over demlersin. açık havada, kalabalıktan uzak, biraz yürüyüş/sürüş üzerine o kahvenin her yudumunun verdiği haz bambaşkadır. yüzünde istemsiz gevrek bir gülümseme belirir. yaşamaktan ne kadar da keyif aldığını düşünürsün. depresyon ve negatif enerji kovucu bir aktivitedir. tavsiye edilir.
  • sabah, french press’te demlediğim yumuşak içim kahvemi tereyağla bulletproof’a döndürüp ilk yudumu aldığım an dünya daha katlanılabilir oluyor.

tereyağı yoksa krema; o da yoksa süt de olur.
  • her an. en çoku en azı yok. bazen kahvaltı sonrası keyif pezevengi hissi vermiyor değil. onun dışında bi anını diğerinden ayıramam.

incir reçeli gibi bi şey kahve içmek benim için. herkes bi şeye bağımlı, ben de buna bağımlıyım.
  • içildiği her an
  • uyanır uyanmaz, yakılan ilk sigaranın yanında
  • temizlik sonrası ev mis gibi korkarken ve etraf pırıl pırılken güzel bir müzik eşliğinde içilen kahve gibisi yoktur.
3186 entry daha
hesabın var mı? giriş yap