• eski işyerimde karşımda oturan arkadaş (kadın) çok fena ter kokuyordu. birgün dayanamadım, yanımdaki arkadaşa msn den " ama çok kötü ter kokuyor, ne yapsak acaba" dedim, ama ben bunu yanımdaki arkadaşa yazdım sanarken ter kokan arkadaşa yazmıştım. sonra ay canım ya sana yazmayacaktım ama yazmışken sana da sorayım kullandığım deodorant iyi değil sanırım sen ne marka kullanıyorsun demiştim o da saf saf " dove" demişti. bende hımm ama o iyi korumuyo diyolar ama bakayım deneyeyim demiştim. kız o günden sonra ter kokmadı ama o gün kafamdan aşağıya kaynar sular dökülmüştü.
  • eski ev arkadaşıma uyguladığım bir taktiktir. şöyle ki, duştan sonra deodorantımı devamlı onun göreceği şekilde sıkmaya başlamıştım. önce algısına oynadım. sonrasında da "yaa bi deodorant keşfettim inanılmaz, kampanyadaydı iki tane aldım sen de denemek ister misin?" diyerek olayı hiç büyütmeden odasına koymuştum. ama keşke kalbini kırsaymışım bir kere bile kullanmadı. sonrasında da evleri ayırdım. evleri ayırmamın temel 3 sebebinin arasında da bu vardı.

kim bilir şu an kimler bu başlığı okuyarak ona ter koktuğunu söylemenin yolları arıyordur. hiç uğraşmayın ya direkt söyleyin ya da öldürün ne bileyim.
  • - duş var, alır mısın?
  • bilen varsa bana da söylesin, zor durumdayım.
    (bkz: ofiste kokan adam)
  • parfüm veya roll-on hediye edilebilir. hediye edilecek gibi bir ortam yoksa ben bir kere şöyle yapmıştım:

kokan kişiyle aynı ofiste çalışıyorduk. önce gidip bir adet roll-on aldım. sonra iş yerine o gün bilerek kendi roll-onumu ve ekstrayı getirdim. gün biraz ilerleyince 'ay havalarda çok sıcak oluyor insan terliyor istemeden. dikkat etmek lazım ben bir koltuk şeysini tazeleyim tekrar süreyim' dedim. o arkadaş da haklısın evet dedi bende 'aaa bunu fazladan almıştım ofise koyarım diye.yanında yoksa kullanabilirsin' dedim ve verdim kendisine.

o da hep dikkat etti ondan sonra.

bir de sheraton'da çalışırken bir gün soyunma odasında dolaplarımızı bir açtık ki tüm dolaplara kırmızı kurdelelerle deodorant koymuşlardı. güzel bir düşünceydi herkesi zan altında bırakmak :)
  • "canim ya ter kokun, ten kokusunun üzerine çıkıyor" demişliğim vardır.
  • şöyle en kalitelisinden bir shower set hediye edilebilir en kibarından.
  • yolu yoktur. zaten varsa da bu yol kullanılmamalıdır. ter kokan şahsın kalbi kırılmalıdır, aksi takdirde değişmez.
  • ilginç dertlerin olduğunu öğrenmemi sağlayan hededir. hayatımın hiçbir döneminde kokusuyla beni rahatsız eden biri olmadı. iki ihtimal var:
    1-ben de koktuğum için duyarsızlaşmış olabilirim.
    2-iyi koku alamıyor olabilirim.

1.si olamaz. evliyim. hanım sağolsun anında söyler. normal olarak tabii. o zaman 2. ya da hiç ofis gibi mekanlarda çalışmadığım için olabilir desem o da değil. 2 yıldır benzer bir ortamdayım. o zaman benim burun sadece nefes almaya yarıyor demek ki başka açıklaması yok.
  • bi dusa girsene bisey denicem(bkz: )
hesabın var mı? giriş yap