• eskiden izledikçe üniversite hayalleri kurduran güzel diziydi. ama hatırladığım kadarıyla biraz mıymıntı esas kız diziden çıkınca dizi saçmalamış ve bitmişti.
  • başroldeki oyunculardan ziyade yan roldeki oyuncuların ayakta tuttuğu dizidir, diziydi. niye bitirdiniz güzelim diziyi lan?!!
  • başrolünun dev bir kezban tanımı olduğu güzel bir diziydi. yan rollerdeki tıpçı çocuk ve kankası gerçekten öğrenci hayatı yaşıyordu yalnız. şimdiki diziler o doğallığı yakalayamıyor herkes yalıda yaşıyor çünkü günümüzde.
  • güzel diziydi bee. dizinin çıktığı zaman lisedeydim, resmen mutlu mesut izlerdim bu diziyi. başroldeki kızın (tuğçe kazaz değil diğeri) canlandırdığı karakterin allahına kadar kezban olmasına rağmen yine de hiç kaçırmadan izledim her bölümünü. tıpçı elemanların bekar evi ortamı cidden çok gerçekçiydi mesela onu net hatırlıyorum. aşk-ı memnu tekrar kuşağına bu diziyi de ekleseler keşke. pazar sabahları falan izlerdik.
  • öğrenci evleri, yurt, türk aile yapısı falan derken yeniden yayınlansa malı götürebilir bu dizi bence. pşt televizyoncular kıps.

o değil de, nasıl öğrenci hayatıydı dizideki anasını satayım, hiç görmedik.
  • o zamanlar daha çömez olsalar da iyi oyuncuların çıktığı dizi. jineko karakteri eğlendiren karakterlerdendi. ama sorun şu internette 40 a kadar olan bölümler var. dizinin tamamı 44 bölümmüş. gerisini nerden bulabilirim bilmiyorum.
  • az önce aklıma gelip de -dur bi bakayım lan nasıl bişeydi o- diye ilk bölümünü izlediğim gençlik dizisi.

lise defteri ve bunun gibi lise-üniversite gençlik dizilerini döneminde herhalde yaş itibariyle beğenmişiz zannediyorum. yoksa hakikaten vasat yani. anlamak mümkün değil.

misal, esas kızla esas çocuğun fantastik tanışma ve eve çıkmasına -hadi dizidir olur öyle- diyelim tamam da ulan 10 sene önce allahın avcılar'ında hatta beylikdüzü'nde -500 liraya nasıl ev bulamıyor lan bunlar?- dedirtmektedir.
  • o zamanlar ortaokul öğrencisi olan bana, üniversiteye gidip duman dinleyerek bunalıma girmeyi bile özendirmiştir.
  • nice nesiller üniversiteye bu dizideki hayallerle gitti, sonra neden bu nesiller böyle hayal kırıklılıkları ile dolu sorusunun cevabı.
hesabın var mı? giriş yap