şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kapalıçarşı'dan 600 haraminin uzaklaştırılması olarak tercüme edilebilecek başlığın adıdır.
 • 19 nisanda 32.gün'de yayınlanan "kapalı çarşı kan ağlıyor" programı.kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için.

  https://www.youtube.com/watch?v=rijcbm6mwc8

  dün kanal d 'de anahaberde konuyla ilgili haber vardı.ana akım medya bile hakkında haber yapmaya başladı.sorsan ekonomi süper.80 milyonluk ülkede 30 milyon sosyal yardım alıyor.iki haberi alt alta oku al sana süper ekonomi.
 • evet düz adamın ve size "su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim" diyorum.
 • akp'nin uyguladığı neoliberal politikalarının sonucudur. kapalıçarşı hepten kapanırsa şaşırmam.
 • sosyal medyada 2 yıldır merkezinden bas bas bağırdığım mevzu. 20 yıldır bu civarda yaşarım ve çalışırım. hiç bir zaman cadde üstünde restorauntların kapandığını görmemiştim. sona iyice yaklaşıldı.
 • istikrar bozulmasın diye oy verdikleri partinin ,istikrarlı bir sekilde uyguladığı turizm politikasından ötürü bu duruma gelinmiştir . daha da beter olacakları günler yakındır . kimse ağlamasın! kapalı çarşıda neler döndüğünü , kimlerin ne şekilde zengin olduğunu biliyoruz
 • kapalıçarşı'nın mevcut yükü kaldırmadığı düşünüldüğü zaman, esnaflar için kötü ancak tarih ve turizm için iyi olduğunu düşündüğüm durum. keşke komple ticarete kapatılıp, halka açık müze veya kütüphane yapılsa.

  çocukluğum oralarda geçti amcamın yanında. kapalıçarşı esnafı %70-80 kayıtdışı işler üzerine kurulmuş bir gelir mekanizmasına sahipken ve gelen turisti de kazıklayıp kaçırıyorken; ülke ekonomisine ne katkısı varmış da, bir de bunlar iş yapamıyor diye üzüleceğim. sırtlan sürüsünden farkı yok alayının. kapalı çarşı esnafı ülkemizi ziyaret eden turistlerin gözündeki türkiye imajını kirleten işlere imza atmıştır yıllar boyu. çoğu yıllardan beri yaptığı çakalca işler sayesinde milyoner olmuş zaten o kirli işlerden. başka işler yapıversinler artık bir zahmet. musluk sonsuza kadar akacak değil ya.

  debe editi : yazdığım entry'e olumlu oy vererek debe listesinde lider yapan tüm yazar arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. sağolun, var olun.
 • yıllarca gelen gideni düdüklerden sıkıntı yok, bakın böyle böyle oluyor, kayıtdışı ekonominin en babaları burda dönüyor dediğimizde sıkıntı yok. çarktan nemalanan tipler umursamaz halde, şimdi "battık, mahvolduk, devlet bize bahmir "
  bana ne?
  neden empati yapayım senin için?
  neden senin için sokak döküleyim?
  neden senin için eylem yapayım?
  neden senin için üzüleyim?
  beni, şurda özgürlük için eylem yaptığımda öldürdü senin esnaf arkadaşın.
  polis içinde oluşan çeteler ile pusu kurup komaya sokan senin esnaf arkadaşındı.
  "esnaf gerektiğinde polistir, askerdir" hüloğğğğ dedin.
  beni sen her gün öldürdün, bugün çomarlığına halel gelecek diye ben konforumdan vazgeçemem sayın esnaf.