aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • 2017 yapımı türk filmi.

müzeyyen sorunlu bir arkadaş çevresi olan lise son sınıf öğrencisidir. alkol, uyuşturucu, sigara onlar için gayet normal şeylerdir. bir gün üvey kardeşi ali onunla tanışmak için gelir. ali müzeyyen'in aksine düzenli hayatı olan, üniveriste sınavına hazırlanan mülayim bir çocuktur. film bu iki kardeşin karşılaşmasını ve sonrasındaki birkaç günü anlatıyor.

şimdiye kadar hiç bu kadar küfür ve argo kullanılan bir film izlemedim. bu ilk başta rahatsız edici olsa da, filmin ortalarına doğru ali ile birlikte ben de alıştım.

karakterler, tepkiler, kahkahalar o kadar doğal ki hiçbir oyunculuk sırıtmamış. izleyin, izlettirin efendim.

--- spoiler ---

tuvaletteki kavga sahnesinde müzeyyen'in neden o kadar nefretle ve hırsla kıza vurduğunu anlamamıştım. filmin ortalarına doğru annesinin o kızın babası ile evden çıktığını görünce o sıradaki nefretin nedenini anladım.
    uyuşturucu sahnelerini çok beğendim. çekim açıları falan güzeldi.
    sonu istemediğim bir şekilde oldu. onu da uyuşturucunun kötü etkilerine bağlayalım artık.

--- spoiler ---
  • 2017 yapımı fazlasıyla underrated türk filmi.
  • az önce blu tvde izlediğim (bkz: emre erdoğdu) filmi. film annesi hayat kadını olan ve babasının da bir hayat kadını olan annesiyle beraber olduğu genç kadın müzeyyenin etrafında dönüyor. açıkçası hiçbir spoiler vermeden söyleyebileceğim şey filmin izlenmesi gerektiği. oyuncu seçimi gerçekten iyi fakat filmin sonunda bazı boşlukların havada kalıyor oluşu beni memnun etmedi açıkçası. türk sinemasının yerlerde olduğu bir dönemde kıymetinin bilinmesi gerektiğine inanıyorum. filmi ne yazıkki özetleyen tek cümlenin film boyunca susan anne tarafından filmin sonuna doğru ağzını açmasıydı...
  • günümüz gençliğinin bir bölümünün halini çok yalın bir şekilde ortaya koyan 2017 yapımı film
  • oyuncu yönetmenliğinin başarıyla kotarıldığı 2017 yapımı film. emre erdoğdu bütün tebrikleri hak ediyor. açılış ve kapanış planlarıyla tamamlanan perspektife ayrıca hayran kaldım.
  • yönetmen ve senaristin muhtemelen kendi lise ortamında gözlemlediği bir karakter(kız ve annesi) üzerinden metnini yazdığı sonuna da fransız filmi soslu bir final ekleyerek kurtarmaya çalıştığı sakız film. hazar ergüçlü'yü aşırı seviyorum izlemezsem gözüme uyku girmez diyorsanız izleyin.
  • film oldukça gerçekçiydi. senarist belli ki bu tip ortamları çok iyi gözlemlemiş. abartısız, oyunculukların hepsi fazlasıyla iyiydi. sırıtan tek bir karakter bile yoktu. çok iyi iş çıkarmışlar. izleyin hiç pişman olmazsınız.
  • aslında bir yarım saat daha olsa o kadar emeği kurtarıp biraz daha derinlere bırakabilirdi. bunlar standart şeyler ne bilim 3-4 sene sonra asıl gelicek zararların ucundan gösterip bıraksaydılar tamamdı ama bu şekılde çok çiğ kalmış.
  • hakkında bu kadar az şey yazılmasına cok şaşırdığım emre erdoğdu filmi . filmin ilk yarim saati aşırı küfürlü dili beni irrite etti kapamayı düşündüm iyi ki öyle bir şey yapmamışım ...bitince cok başka seyler hissettim izlediğim en güzel ilk beş türk filmi arasına girer .
  • emre erdoğdu'nun yazıp yönettiği, antalya'da yaşayan bir grup "aykırı" liselinin hayatına odaklanan türk filmi. izlediğim filmleri ne kadar kötü olursa olsun bitirmeye çalışıyorum. bu filmi de zar zor bitirmeyi başardım. filmi izlerken aklıma 2000'lerde popüler olan lise dizileri geldi. o dizilerde bile karakterlerin amaçları, motivasyonları, nereden gelip nereye gittikleri anlaşılırdı. bu film onların yanında oldukça kötü. sıradan bir gençlik dizisinin içine uyuşturucu ve seks ekleyince bağımsız film olmuyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap