• bunun tv dizisi olarak çekilip star tv ekranlarında yayınlanan versiyonu yayından kalkmıştır.
  • gecenin bir vakti, kaçırılmayı bekleyen aslının, niçin yemek yaptığı ise belirsizdir.
  • çok güzel şarkı lan :(
  • bir arkadaşımın acı yedikten sonra tuvalette dinlediği şiir-şarkı.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
  • bu parçanın patladığı sene üniversitedeki ilk senemdi kocaeli'de toki evlerine yeni taşınmışım.akşama kadar ev işleri ile uğraşmaktan kafayı sıyırmış aç bir halde çevrede yemek yiyilecek bir mekan arıyorum ama yok.sonra köşede seyyar bir köfteci gördüm.gittik ev arkadaşlarıyla oturduk,köftelerimizi söyledik.ocağın hemen yanında eski bir kaset çalar var ve sürekli bu şarkı çalıyor. neyse biz köfteci elemanla konuşmaya başladık.eleman kız davaları yüzünden liseyi bıraktığını filan anlatıyor.kavgalar yüzünden bir kaç defa da nezarete girmiş güya..ama olay bunlar değil bu şarkı arka fonda bizim kafamızı sikerken tam şu ''paşa paşa yatarım'' kısmında elemanın kendinden geçip sohbeti kesip baya sesli bir şekilde eşlik etmesi.hani desem ki ulen al işte nezarethane git yat hadi desem ''gider paşa paşa yatarım der.'' yatar da hiç şüphesiz...
    bir tanım şartsa şayet şu denebilir:bir dönem memleketimin gencolarını gaza getirip karagümrüğü yakmaya niyetlendiren ve sonra gidip paşa paşa yatmayı düşlemelerine sebep olan şiirimsi,şarkımsı.
  • bu şarkıdaki hikaye ile pardon filmi benzerlik taşıyor. sevdiği kızı ailesinin vermemesi, dolaylı olarak kız yüzünden haksız yere hapis yatması ve çıkıp gerçekten o suçu işleyip tekrar yatma muhabbeti. pardon filminin vizyona girişi 2004, şarkının çıkışı 2005.

şiir uğur arslan'ınmış. deniz fenerci abi.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/uğur_arslan
  • klibi efsane olan parçadır. hakim der, hakim taksiye biner; polis der, polis taksiye biner. kısacası anlatılan hikayenin her olayı takside geçer.
    o dönem bu şarkıyı çok dinlerdim, sonra karagümrüklü biri çıkmıştı, "karagümrük yanmasın, analar ağlamasın" diye şarkı yapmıştı.
    o dönem popüler olan bir diğer uğur arslan parçası ise son hıçkırık
  • "nikah kıymıyoruz aslı ne eveti ?!"
  • 2. sefer kızı istemeye gittiklerinde kızın ağabeyi "bizde taksici esnafına kız yok" diyerek aslı'yı ramazan'a vermemesiyle uberci kişiliğini ön plana çıkartmıştır.
  • notre dame kilisesindeki yangina atfen sarki sahibinin " notre dame yaniyor polis beni ariyor" tweetiyle yillar sonra yeniden gundeme gelmis sarkidir.
hesabın var mı? giriş yap