• ozan güven'i görünce birden beklentim dip yaptı. tamam adam yönetmen olarak istediği kankasını oynatır da, biz de izleyici olarak istediğimiz gibi eleştiririz. cem yılmaz'ı çok severim, ama bu aynı oyuncularla çalışma ayağına kendini tekrar edip duruyor. eğer oyuncu iyi ise kesinlikle sorunum yok, isterse bin kere oynatsın. mesela zafer algöz büyük oyuncu, al adama bir karakter giydir, bin kere oynat. ama ozan güven aynı değil. kendini çok tekrar eden ve teatral mimikleri var.

yanına seni büyütecek az komikler alacağına, projelerini büyütecek komikler al. örneğin emrah kaman. al adamı, uygun bir rolle projene kan versin. ille cıvık rollerle seyreltme adamları, hayatın içinden gerçek karakterler yarat onlardan, karikatürler değil.

cem yılmaz, kendini bir echo rooma hapsetme. sadece hoşuna giden eleştirilere kulak verme. yoksa dön baba dönelim, aynı yerde dönüp durursun. zaman herkesi alıp bir yerlere götürüyor. en cahil dayı bile, oturduğu koltukla 10 sene öncesine göre bambaşka yerlerde. ama sen kendini tekrar ediyorsun. filmlerin arasında bir gelişim çizgisi yok. ya kendini tekrar ediyor, ya da geri gidiyor. tamam hadi biz senin gözünde klavye delikanlıları, atarlı ergenleriz, o zaman seni eleştirmeleri için parayla adam tut. nitelikli adamlar olsunlar bunlar. her adımını denetlettir.
    senaryonu, oyuncu kadronu vs. kendini dışarıdan izle. bakış açını değiştir. potansiyelini yukarı çek. konfor alanını terk et. egonu ez. kendi kendinin karikatürlerinden kurtul; salt lensle, perukla değil, karakter tasarımı ile.

son olarak, bundan sonraki komedi filminde kendine stephen chow'un mizahi üslubunu örnek alabilirsin. filmlerinde cıvık yüzler yok, ama korkunç mizahi detaylar var. kesin izlemişsindir, eski filmler, ama bir de bu gözle izle:

(bkz: kung fu hustle)
    (bkz: shaolin soccer)
  • bu ne a.q. arif v 216 daha güzeldi. daha komik bir film yapmak yerine her zaman daha iyi bir film yapmayı tercih eden ve bu yüzden her güzel filminden sonra "bu ne a.q. bir önceki daha güzeldi" yorumu alan cem yılmaz ve ekibinin yeni projesi. umarım gişede beklenilen başarıyı gösterir. bana ne a.q parayı ben mi kazanacağım sanki? kazanmazsa film çekmeyi bırakır kazansın kazansın. bu da iki arada bir yorumdur.
  • vizyon tarihinin belirsizliği, yılmaz erdoğan'ın organize işler 2 sazan sarmalı'ndan sonra bu filmi de vurmuştur.

https://twitter.com/…lmz/status/1078285102365528065
  • bu haber meseleyi özetliyor.

cem yılmaz'ın bugün attığı sitem dolu tweetlerin de sebebi ortaya çıkmış oldu böylelikle.

sinema salon işletmecileri ile film yapımcıları arasında ciddi bir kriz var.
  • komik mi? değil.
    iyi mi? iyi gibi.

in my head, in my head den sonra zombi vermesi güzel olmuş ama.
  • cem yılmaz dendiği an komedi filmi beklemeniz elbette algıdan ve kendisinin mesleğinden dolayı ancak bu adam komediyi bırakıp gerçek manada sinema filmi yapmaya karar vereli çok oldu. o yüzden komedi bekleyenler beğenmeyebilir.

fragmana gelirsek ilk film dram ikinci film ise bilim kurgu ağırlıklı. tiyatro sahnesi gibi iki perdeli, farklı bir film olacağı kesin. bilim kurgu olanının efektleri çok sağlam gibi duruyor. cem yılmaz’ın sürekli değişik şeyler denemesi bir sinemasever olarak beni çok mutlu ediyor şahsen.

bir cem yılmaz filmi.
  • fragmanı hiçbir şey vaat etmemesine ve zerre kadar merak uyandırmamasına rağmen ilk gününde gideceğim film.

vizyon tarihi de belirsiz ayrıca... çünkü film yapımcıları patlamış mısırı mecburi hale getiren cinemaximum'la dövüşüyorlar. yalnız bak o olayın sonucu merak uyandırıyor.
  • cem yılmaz'ın orijinal bir denemeyle sinemaya farklı bir tat katmaya çalıştığı yeni filmi.

2 arada: filmin daha dram odaklı bölümü olacak gibi duruyor. hokkabaz tadında olmasını umuyorum.

kaçamak : filmin komedi ve bilim kurgu yükünü çekicek bölüm gibi duruyor. cgi'lar çok kaliteli duruyor.

iki bölümde çok heyecanlandırdı fakat 2 arada benim çok daha ilgimi çekti keşke uzun metraj olsaymış dedim fragmanı izlerken.

bir an önce çıksa da izlesek.

not: cinemaximum, allah senin belanı versin senin yüzünden ertelendi güzelim film.
  • yakın tarihte yayınlanacak filmlerle alakalı olarak; https://tr.sputniknews.com/…gul-boykot-film-vizyon/
hesabın var mı? giriş yap