• yuz yuze hic gorusmememize ragmen her seyi tikir tikir yuruten bir tercume burosu.

ayrica, e-postalariniza cevap zamani yaklasik 3 dakika civari. (bkz: bravo)
  • meryem yiğit adlı yardımsever ve çeviri konusunda usta ismin olduğu yerdir.
    (bkz: meryem yiğit)
  • her saatte hızlı dönüş sağlayan, çözüm odaklı, esnek koşullara daima ayak uyduran, imkansızı gerçekleştiren, güçlü kadrosuyla kısa sürede büyük miktarlarda metinleri titizlikle hazırlayıp vaktinde teslim eden tercüme bürosu
  • mail yoluyla gönderdiğim nüfus kayıt örneği ve ikamet belgesi için salı sabah saat 9 a hayır olacak şekilde 60 tl teklif verildi. bende onayladım ve benim adıma bir arkadaşımın belgeleri teslim alıp ödemeyi bizzat yapacağını söyledim. böylelikle anlaşmış olduk. buraya kadar herşey normal.

ancak tercümeleri teslim almaya giden arkadaşımdan 75 tl alınmış.
    ben de bu yüzden aradım ve ne kadar tahsil edildiğini sordum.
    karşımdaki beyefendi "75 tl idi ancak arkadaşlar 5 tl yi almamışlar yani toplam 70 tl" dedi.
    bende ''verdiğiniz fiyat 60 tl idi maillinize bakın isterseniz'' dedim ve beyefendi ''evet 60 tl verilmiş fiyat kusura bakmayın'' dedi.

üstüne benim onayım olmadan arkadaşıma sorulmak suretiyle bu iki sayfa içinde 245 tl tutarında noter tasdiği yapılmış. benim onayım olmadan bunun yapılması nasıl bir şey aklım almıyor.

yapılan tercümelerden nüfus kayıt örneğinin hatalı olduğunu belgeler elime geçtikten sonra gördüm ve bu konuda ücretin iade edileceği belirtildi. beklemedeyim gelişme olunca yeniden editlicem.

tabi ki bu yapılan hatadan dolayı yaptırmak zorunda olduğu tüm işleri iptal etmek durumunda kaldım, ancak meryem hanım tarafından çevirinin bana hemen iletilebileceği söylendi mail ile ne var ki çevirilerin mühürlü ve ıslak imzalı olması şart olduğundan telafisi bu yolla mümkün olmadı.

edit: tarafımdan şehven aldıklarını belirttikleri 10 tl ile 245 tl lik noter ücreti, yorumum online olduktan hemen sonra iade ettiklerine dair dekontu mail ile illettiler.

olaydan dolayı üzüldüklerini iletip özür dilediler..

edit2: maalesef hatalı tercümeden dolayı iade edeceklerini taahhüt ettikleri ücreti aradan yaklaşık 2 ay geçmiş olmasına rağmen gönderilmedi. dün de ayrıca benimle mail aracılığıyla iletişime geçtiklerinde söz konusu ücreti beklediğimi iletmiştim. ancak şu ana dek herhangi bir cevap alabilmiş değilim.

açıkcası bundan sonrada konuyla ilgilenmeye gönüllü olduklarını düşünmüyorum.

edit3: hatalı çeviriden dolayı ödemiş olduğum ücreti de iade ettiler. teşekkür ettim kendilerine.
    ancak hemen alttaki özet kısmında belirttiğim düşüncelerim değişmemiştir.

özet:
    yaşadığım tüm bu deneyimden sonra kesinlikle tavsiye edebileceğim bir tercüme bürosu değil. hele ki acilen çevrilmesi gereken önemli bir evrak söz konusu ise!

yine de tercih sizin..
  • web sitesini yenilemiş, ankara'nın en iyi tercüme bürosu.
  • dün yüzümü birkez daha güldürmüs, zaten bugüne kadar her i$imi rast getirmi$, eli türkiye'yi a$ip avrupa'ya, afrika'ya ve allah bilir daha nerelere uzanan, ennn birlikte calisilasi, muktedir tercüme bürosu. en makul fiyatlara arapca deyin arapca, afrikaans deyin afrikaans, sirpca, lehce, cince, japonca... cekinmeden altina imzami atiyorum,hakikaten hicbir dil onlara yabanci degil!
  • ankara karanfil sokak'ta bulunan süper çalışkan ve ciddi tercüme bürosu. internet siteleri de var: http://www.karanfiltercume.com/
    elleri çabuk, işleri muntazam, tercümanlar güler yüzlü.
    sahibi meryem yiğit adına facebook'ta bir fanclub dahi var. hem çok matrak hem de işini harika yapan bir profesyonel; hem tercümanları hem müşterileri bayılıyor. consti hararetle öneriyor...
  • -sanıyorum- 2017'den beri çalıştığım ve bundan sonra da çeviriyle ilgili herhangi bir işim olduğunda başvuracağım bürodur.

meryem hanım gayet çalışkan ve hızlı bir hizmet veriyor. kötü hizmet verse buraya yazarım kesinlikle acımam böyle konularda. üstte manas destanı yazıp yeren ve ölümüne öven entrylerdeki gibi bir durumum yok.

gayet yardımsever ve işinin ehli bir kadın. tavsiye ederim, ettim, ediyorum. teşekkür ederim tekrar.
hesabın var mı? giriş yap