• bir müslüman için yıkıcı ve üzücü durum.

az önce uyandım. aldım telefonu elime saate bakayım diye uyku sersemi neye bastığımın farkında değilim. kardeşimin facebook messenger i açık kalmış . konuşmalar çıktı olduğu gibi... biliyorum yapmamam gerekiyor. kuzenimle olan konuşmaları çıktı . kardeşimin bir arkadaşından bahsediyor. ergen diliyle... onun düşüncelerini tasvip etmiyorum kuzi ben üzerime düşeni yapayım falan..
    bahsi geçen arkadaşla da kardeşim eve çıkacak. ben de merak ettim ve yan sekmedeki o arkadaşıyla olan konuşmalarını okudum. velhasıl çocuk deist veya ateist ve kardeşiminde tam anlamıyla beynini yıkamaya çalışmış...
    müslüman olan kuzenim düşüncelerini söylemiş ve üzerime düşeni yapayım demiş ateist olan arkadaşı yardırmış bunlar uydurma, sonsuzluk bir zaman sonra sıkacak vs diye... ve kardeşimin sırf işine geldiği için ona katılaması...
    içime düşen hüznü anlatmam mümkün değil. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. bir abla olarak ben ona doğru inandığımız yolu göstersem eminim çoğunuz tarafından yobazlıkla itham edileceğim. bunlar şuan benim için hiç önemli değil benim inancımda kardeşimin yaptığının sonu yanmaksa benim ona elimi uzatmam gerekli ...
  • sorun tam da burada. bir tarafın düşüncelerinin beyin yıkama olarak nitelendirilirken diğerinin görüşlerinin ifade özgürlüğü olarak görülmesi. kendinden olmayanı düşmanlaştırma.
  • dünyada okumuş, aydın, bilim adamı olmuş ne kadar insan varsa dinsizdir, ancak dinden çıkmak için o kadar da okumuş olmaya gerek yok, azıcık araştırma ile olaylara azıcık tepeden ve at gözlüğünü çıkartıp bakarsanız nasıl bir saçmalığın din adı altında bize aktarıldığını anlayıp "zart" diye dinsiz olursunuz.şu durumda kardeşin ateist olması gayet sıradan ve hatta "helal be" dedirtecek bir durumdur.
    bakınız japonya tamamı dinsiz....
  • diğer kardeşin müslüman olması kadar doğaldır...
  • yanmayacak kimse kardeşim, yok yanma filan. hala 7. yüzyıldan kalma insanları korkutma, sindirme ve yönetme gücüne sahip olmak için uydurulan yalan dolan şeylere inanıyorsunuz. bence sen yıkama o çocuğun beynini.
  • güzel olay.
  • herhangi bir dine mensup olmasından iyidir.

ha; sen buna beynini yıkamak dersin, o realite deyip geçer.
    sen de çok üzülme, kardeşini çok seviyorsan peşinden gitmesini öneriyorum.
hesabın var mı? giriş yap