• her seyin yeri ve zamani vardir. hukuk sayfasinda boyle salakca reklam yapmasi tabi ki yanlistir. bunun icin acilmis milyonlarca sayfa ve uygulama zaten var. bu tipki linkedin'de gunluk yasantidan,depresyonundan,siyasetten,guncel magazinden bahsetmek gibi bir sey.

nasil nikah memuru o soruyu sordugunda 'hayir' diye salakca yersiz ve zamansiz bir saka yapiliyorsa bu da ayni mantik, yersiz ve zamansiz.
  • bir avukat şu fotoğrafları neden 40bin kişinin bulunduğu alakasız platformlarda paylaşır?
    ahan da burda

hayır gidip ilgili sayfalarda paylaşsana :)

*"pek insan sevmeyen, "doğa" seven rocky avukat!" diyormuş kendisine bu abimiz bu arada ^^
  • kadın bu eylemin meslek etiğine bağdaşmadığı konusunda son derece haklıdır. şikayet etmesine bir şey diyemem fakat abaza erkek her yerde abazadır ve her meslekte de bulunur. hemcinslerimden nice doktor müdür falan görülmüştür zaafları da karşı cinsteki nemli bir organ. boynunun üstündeki kafasıyla düşünmez başka bir kafayla düşünür!
  • yapılan şey teknik olarak sorunsuz, zaten baro da oyna devam demiş.
    ama net küçük düşürücü. bence çok şahane dalgası geçiliyordur ortamlarda bu adamın.
  • bahsedilen grupta bu konunun yaşandığı süreci gözlemlemiş biri olarak şikayetin detaylarına gireyim azıcık;

1. şikayeti sadece 1 kadın avukat değil, içinde erkelerin de olduğu 5 avukat yapmıştır.

2. konuyla ilgili ilk internet haberini, şikayet edilen kaslı avukat orhan önal kendi yazar olduğu uyduruk bir haber sitesinde kendi ağzından şöyle şahane bir insanım ve mağdurum diye yapmış, şikayetçilerden de istanbulda bürosu olup en tanınanını seçip ismini ve fotograflarını kullanarak ekmeğine yağ sürmeye çabalamıştır.

3. şikayette sadece avukatın hukuk grubuna gönderdiği beraat aldımlı şahane pozları yoktur; altında yazan bir sonraki beraatte donumu da indiricem gibi seviyesiz yazışmaları da bolca mevcuttur.

4. şikayet öncesi grupta kendisine bu fotoları buraya koyma hadi canım kendi sayfana dendiğinde bu avukatlara abuk şarkı sözleri gönderip üzerine küfürden hallice yanıtlar yazmış resmen beni şikayet edin diye yalvarmıştır.

neticede hakkında bolca konuşulmasını çok istemiş ve sağlamış amino asitli hukukçumuz yazık ki avukatlığı cicişlikle karıştırmıştır. evet onlar çok konuşulunca çok iş alıyor ama iş dava takibi değil ...
  • avukat arkadaş platformları karıştırmış. tinder ve instagram birer yan uygulamaydı avukat kardeş.

erkek her yerde erkek arkadaş *

adam beraat aldım demiş ama farkında değil, avukat, hakim, savcı hanımlardan biri müebbeti takacak boynuna*
  • bir yandan profesyonel fitness hocalığı da yapan bir hanım avukat g-stringli kıçını paylaşıp altına "dava kapandı mutluyum" yazsa bu da aynı şey. yine profesyonelce ilgilenilen bir alan, yine ilgi alanına uygun anı paylaşımı vs. buna da oyna devam denir. ama ben mesela o kıç fotosunun altına "zaten sikilmiş götün davası olmaz" yazmadan duramazdım.

demek ki kas yaptıkça harbiden beyinde küçülme oluyor. yasalara ve yönetmeliklere uygun ama barzo bir hareket!

bunla ilgili fıkra bile var ama sözlükte fıkra anlatacak seviyeye inmeyeyim. siz araştırın google'dan.

bir hukuk öğrencisi sınavlardan birinden kötü not alıyor ve profesörün yanına gidiyor
    öğrenci: siz beni cezalandırıyorsunuz. bunu hiç anlıyor musunuz?
    profesör: evet tabii ki. yoksa nasıl profesör olabilirdim?
    öğrenci: iyi o zaman. size bir şey sormak istiyorum. eğer doğru cevabı verirseniz, ben kötü notumu alıyorum ve gidiyorum. fakat bununla beraber eğer cevabı bilemezseniz bana iyi not vereceksiniz.
    prof: anlaşıldı tamam. sor bakalım.
    öğrenci:yasal olup da mantıklı olmayan nedir? mantıklı olup da ama yasal olmayan nedir? ve de ne mantıklı ne de yasal olan nedir?
    profesör iyice bir düşündükten sonra hiçbir cevap veremiyor. ve o öğrenciye iyi not vererek onu geçiriyor. daha sonra profesör en iyi öğrencisini çağırıyor ve aynı soruları ona soruyor. öğrenci hemen cevap veriyor:
    "siz 63 yaşındasınız ve 35 yaşındaki bir bayanla evlisiniz. bu yasal ama bununla beraber mantıklı değil. karınızın 25 yaşında bir sevgilisi var, bu gerçi mantıklı ama yasal değil. siz, karınızın sevgilisine iyi bir not veriyor ve onu geçiriyorsunuz oysa ki o sınıfta kalmıştı. bu ise ne mantıklı ne de yasal."
  • (bkz: can yaman)
  • şikayetçi avukat haklıdır.

yukarıda örnekleri verilmiş ama bu resimleri mesleki gruplarında:
    "bugün göz ameliyatı yaptık" şeklinde bir doktor paylaşsa,
    "çocuklar bugün beni çok yordu" diye bir öğretmen paylaşsa,
    "bugün çok satış yaptık" diye bir pazarlamacı paylaşsa, normal bulur muydunuz?

kendi sayfasında elbette paylaşabilir ama meslek erbabının yer aldığı ve hukuki paylaşımlar yapılan bir ortamda şahsen komik ve aptalca buluyorum bu arkadaşın yaptığını.

baronun yanlış karar verdiği kanaatindeyim.
  • adamın vücudu adamın kararı . toplumun dayattığı kuralları yıkalım lütfen .

dehşet dekolteli bir kadın nasıl normal ise bu da normal olmalıdır .

sjw kardeşlerim ve feminist bacılarım böyle oluyordu di mi ? ben yeniyim de yardım edin .
hesabın var mı? giriş yap