• fp canavari roze. yaz icin cok ideal.
  • gerçekten f/p imiş. 1 şişe şarap fiyatına 3 şişe alabiliyorsunuz. 1 tanesini taze bitirdim gayette güzelmiş 2. yi açsam mı diyorum.
    yer: migros
    fiyat:13.90 tl.
  • arkadaslar; gozumuzun nuru olan bu sarabin bir ara artik uretilmedigine dair soylentiler vardi. durum su ki leyla hala uretimde ama az sayida yollaniyormus marketlere ve geldiginde de hemen bitiyormus.

bugun markette kalan son iki siseyi de ben aldim. bulduguma o kadar cok sevinmistim ki anlatamam ta ki apartmanin onune gelip elimdeki poseti yere durup siselerden birini kirana kadar.

bu ulkede hala icki satin alanlar neler hisseettigimi anlayabilirler sanirim o anda. artik kimin gozu kaldiysa diger sisede!
  • kavaklıdere şarap firmasının sofralık olarak tanımlanan, fıçı görmemiş, niteliksiz şarabıdır. böyle yazınca sofralık şarap kötüdür algısı oluşmasın. sofralık şaraplar da belli bir kalitededir. sadece üst kalite değildir.

ben leyla'yı tercih eder miyim. etmem. çünkü bir miktar daha az fiyata daha iyi bir alternatifini bulmak mümkün.

ha bu arada, şarap dediğimiz şey tamamen ağız tadına ve zevklere bağlı olan bir içki değildir.

edit: bu girdiyi yazalı bir yıl olmuş. sürekli o şarap ne kadar, bu şarap ne kadar diye piyasayı takip edecek halim yok. ya da şu anda leyla'dan daha ucuza daha iyi bir alternatifi var mı bilmiyorum. o tarihlerde varmış ki bu girdiyi yazmışım (ki bu biraz da subjektif bir olay). mesaj atıp ukalalık yapacağınıza siz de damak tadınıza ve cüzdanınıza uyan şarap arayışında bulunun. bu arada yukarıda leyla'dan daha iyi bulduğum daha ucuz alternatifi yazayım. chamlıja'nın sofralık şarabı. ama sanırım artık üretmiyorlar.
  • bu akşam ufak bir kutlama yemeği yaptık. yeni bir ev tuttuk bende incelik olması adına lazanya yaptım yanına da leyla aldım bir şişe. içimi, aroması, tadı bence mükemmel. fiyatı da an itibariyle migroslarda 35 lira civarı sanırım. f/p açısından gayet başarılı. kafası da ayrı bir hoş, adını hakkediyor.*
  • sadece her yerde değil, her migros'ta da bulunmuyor.

bulunca şişe şişe alınası, sömürülesi, iki bira parasına satılan, kolay içimli, gayet keyifli, roze şarap.
  • ülkede rağbet gören herşey gibi fiyatı fahiş şekilde artmıştır. ilk çıktığında (yanılmıyorsam 2016) 12,90 olan şarap bugün itibariyle 42,90 olmuş. beyazına talep yok sanırım onun fiyatı hala 32,90. kavaklıdere; hafızam beni yanıltmıyorsa ucuza da kaliteli şarap yapılabileceğini göstermek için bu şarabı migros'a özel üretiyordu. belki de kavaklıdere hala ucuza satıyordur migros talebi görünce fiyatı köklemiştir ama bir gerçek var, artık fiyat performans ürünü olmaktan çıkmış fiyat olarak ithal casal mendes'e rakip olmuştur. etiketindeki yazılar büyüdükçe fiyatı da artıyor meretin. hoşçakal eski dostum, fiyatın 30 lira altındayken iyiydin de pohpohladıkça bir tarafın kalktı, %330 fiyatın arttı. herhalde alkolde zam rekortmeni bu şaraptır. rakının bile fiyatı 2016'dan beri %100 artmamış. (80'den 152'ye çıkmış ki bu zaman diliminde bir ton vergi geldi)

denizin buz gibi soğuk sularından gelen edit: tekrardan fiyatı inmiş ama önceki fiyatına değil, 33.90'a inmiş o da olumlu.
  • en ucuz içilebilir beyaz şaraptır. anlık fiyatı 33,90'dır, migroslarda satılır.

kavaklıdere grubunun şarabıdır. sultaniye-emir kupajıdır.

talebe dostudur, rose olanı da yeterince soğuk olunca içilir. ,

büyük beklentiye girilmemelidir, içmeden önce özellikle rose'u 25-20 dakika havalandırmakta faide vardır.
  • bu aralar migroslarda 56 küsür liraya fiyatı dayanmış olan, ötv zammından nasibini almış şarap çeşidi.
    ben roze olanı ve beyazını daha çok beğeniyorum. f/p şarabı diyebiliriz bence.
  • 2017 mart ay'ında girilen entry de migros fiyatı 13,90 tl olarak tarihte yerini almış

2022 mayıs ay'ın da migros fiyatı 66,90 tl.

geçtiğimiz 5 yılda 5'e katlanmış.

piyasada ki en ucuz şarabı bu fiyattan almak beni utandırıyor.

bizi bu hale getirenler zerre utanmıyor.

çok yakında zamlı fiyattan tekrar editlenecektir.

zamlı edit: ağustos 2022 fiyatı 89 tl

zamcık editi: eylül 2022 fiyatı 103 tl
hesabın var mı? giriş yap