3995 entry daha
  • anneleri ölmüş tam 5 tane 10 günlük yavrulara bakmaya çalıştığım hayvanlar. ne yapacağımı şaşırdım. dişi kedi tam 5 tane doğurdu ve ilk günler emzirdikten sonra ortalıktan kayboldu. sıradan bir kedi de değil öyle, 6-7 senedir baktığımız bir kediydi. bizi de çok seviyordu. büyük ihtimal öldü, hayatta olsa 5 tane yavruyu bırakacağını hiç sanmıyorum. annelik duyguları engel olurdu. lütfen bilen birileri varsa yardımcı olsun. kedileri nasıl besleyeceğimi şaşırdım. şırınga denedim, eldiven denedim ama çok çok küçük oldukları için henüz emmeyi bilmiyorlar. hayvanların gözleri, kulakları açılmamış bile. 1 aylık falan olsalar tamam ama dediğim gibi taş çatlasın 10 gün olmuştur doğalı. resmen ben annelik yapıcam onlara, daha önce başına böyle bir şey gelmiş ve ya ne bileyim bilgi sahibi, tecrübe sahibi olanlar beni aydınlatırsa çok ama çok sevinirim.

düzenleme: yardımcı olan arkadaşlar için müteşekkirim. şırıngaya ufak ufak alışmaya başladılar, bi 3-4 gün daha sabredip, sonra biberona geçmeyi düşünüyorum. 2-3 tanesi cuk cuk emmeye başladı. hızları iyi gibi, umarım büyümeleri de hızlı olur da, uğraştırmazlar beni. umarım sağ salim 5'ini birden büyütebilirim.
8230 entry daha
hesabın var mı? giriş yap