• delirecegim artik ya. 3 kedimde de kasinma vs problemleri vardi dis parazit ilaci aldim uyguladim hepsine evin her yerini sildim ettim.aradan 1.5-2 hafta gecti bugun sabah kediyi severken bir baktim cenesinde halen pire var. ıyi de para verdim ilaclara neden etki etmiyor bu beladan nasil kurtulacagim bilen var mi disari cikan kedinin ilactan sonra cikisini da engelledim disariyla temaslari da yok.

guncelleme: evet, petshoplarda satilan ilaclar ilac degil onu ogrenmis oldum. veterinerden aldigim ilac etkili oldu. stronghold tavsiyesi cok aldim ben cevremde bulamadim muadili baska bir ilac satin aldim. once kedilere dis parazit yapip sonra siparisle aldigim ilaci evin kose bucagina siktim. tabii oncesinde evin her yerini ama her yerini temizledim. tamamen gecti diyemem ancak inanilmaz derecede azaldi bu bile benim icin buyuk gelisme. ben biraz sabirsiz oldugum icin bana imkansiz gibi geliyordu gecmesi ancak oyle degilmis. dis parazit zamanlari tekrar geldigi zaman yani yaklasik 2 ay sonra tekrar yapacagim. bu donemde evi temiz tutmak onemli zaten herkes soylemis bunu. bu surecte mesaj atan, ilginenen, tavsiye veren, surecin gecmesinde yardimci olan herkese cok tesekkur ederim.
  • sylvanas hanımla 4 senedir arkadaşız, dünyalar güzelidir.
    görsel

ancak canımın içiyle 1 aydan fazladır ayrıyız ve bundan sonra da böyle olması gerekecek. özlüyor insan, ayrıca doğum günlerimiz de aynı gün sıpayla, 11 ağustos *
  • miyavlarken ne anlatmaya çalışıyor konusu araştırılsa, mutluluğun/huzurun sırrını da çözebiliriz.
  • konakladığım malum yerdeki popülasyondan kaynaklı son zamanlarda kedilere olan sempatimi komple kaybettim, benden uzak olun ey pisi pisiler(ve pisi pisi taparlar) bıktım valla..
  • aşı olduktan sonra gece gelip patisini kolumun hafifçe sızlayan yerine, başını da göğsüme tam kalbimin oraya yaslayıp mırlayan hayvan. ulan cookie, kocaman adamı ağlatmaya utanmıyor musun?
  • apartmanımızda bir adet tasmalı kedi bulduk. apartman wp grubuna yazdım, apartmandaki herkese teker teker sordum, sık alışveriş yaptığım petshop'a danıştım nasıl bir yol izledikleriyle alakalı. önceden olsa alırdık ama şu an alamıyoruz dediler. bende an itibariyle 6 adet kedi olduğundan bir tane daha bakmak zorlayacak beni. ne yapmam gerektiğiyle ilgili yardımcı olabilecek olursa çok sevinirim.
  • bugün kuyruğu kesik olan birine rastladım. hem sevimli hem hüzünlü buldum.
    görsel

görsel

görsel
  • sevdikleri ondan vazgeçse dahi terk edemeyen, kapının eşiğinde `(#141074522)`umutla bekleyen, gidemediği için şiddete maruz kalan ve yine de bekleyen varlıklar.

bir de bunun üstüne her bokun en alasını bildiğini düşünen insanlar tarafından nankör yaftası yedirilen ama yine de gidemeyen. nasıl bir motivasyonla bir hayvanla yaşamaya karar verip ardından hangi boktan motivasyonla fikir değiştirip; bir canlının canını böylesine yakabiliyor bu insanlık. sebebi ne onun bunun evlatları bu canlılara bunu yaşatmanızın?
  • çok fazla sayıda engelli ve hasta kediye bakan bu hesaba destek olabilirsiniz link
    kanıt
  • iki ay evvel kedimiz efes(eurolig ilk şampiyonluğu gününde sahiplendik)ardında emare bırakmadan sırra kadem bastı:(
    dönecek umudu içerisindeyiz.
hesabın var mı? giriş yap